Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak Biológiával?

Figyelt kérdés

A biológia alapszakot néztem, de ezzel hol lehetne elhelyezkedni? Milyen más szakok vannak amihez biologia kell?

És a biológia alapszakon hány evolúciós tárgy van, az nekem nem igazán megy és félek hogy megbukok belőle.



2020. dec. 12. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
52%

Konkretan 1 populaciogenetika van. De messze nem ez a legnehezebb targy megnyugtatlak. *-*


Biologuskent a kutatoi szferaban helyezkedhestz el, kutatointezetek, akar eü.intézmények laborjaiban.

2020. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Utazni is lehet vele külföldre? Pl. Tengerbiologus?
2020. dec. 12. 21:36
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
M.o.-on nem tudom hogy lehetne ezt a szakiranyt, de talan az ELTE-n van.
2020. dec. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Biológus vagyok, gyakorlatilag bárhol el lehet vele helyezkedni, mivel a bolognai rendszernek hála olyan mesterképzést csinálsz meg, amit akarsz, lehetsz a kutatótol a mérnökit bármi.
2020. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
20%
allatorvos?
2020. dec. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%

ELTEN van az Erasmus program, max. félévet tölthetsz kinn és a diplomához kötelező, fizetik az utazási költségeket, de a megélhetés rajtad múlik (1. félévben nem lehet).

Sima Bsc szakkal (3 év) orvoslátogató lehetsz (reklámozod a gyógyszereket és ráveszed a dokit, hogy azt ajánlja a betegeknek), illetve az EGIS-be lehetsz laborasszisztens, vagy kutató-segítő

Msc-vel meg lehetsz laborvezető, gyógyszerkutató, legtöbbször az EGIS-hez veszik fel az ELTE-n végzetteket, mert azzal vannak leszerződve.

2020. dec. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Biologia, biomernok, biotechnologus (ez msc)
2020. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
91%
1 db evolúcióbiológia tárgy van (1.félévbe), de az kemény, van beugró és ha 9/10 pontot nem érsz el, akkor nem mehetsz vizsgára. De többször lehet beugrózni. De egy 752 oldalas könyv ezt magába foglalja :") Nem épül rá tárgy, de meg kell lennie, szóval később is felveheted a kövi években a tárgyat.
2020. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
91%

Csak BSc diplomával nehéz boldogulni. Ha kutatni szeretnél, ahhoz kelleni fog az MSc diploma és utána a Phd. De ha mást akarsz csinálni (pl alkalmazott területen akarsz dolgozni egy cégnél), az MSc akkor is nagy előny, a BSc diploma szinte semmire nem jó önmagában. Legalábbis én ezt tapasztaltam.


Utazni lehet, konferenciákra mindenképp; ha olyan a kutatási témád, akkor dolgozni is.

2020. dec. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!