ELTE PPK - pszichológia szakról tapasztalatok? (ELTE Savaria Szombathely)

Figyelt kérdés

2020. dec. 14. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
nem tapasztalat, de az eltenek a szombathelyre kitelepult karai nem epp a legjobbak, a tanari sem. ez a szak iden indult, ha jol tudom, szerintem kell ido hogy bejaratodjon a rendszer, talaljanak normalis tanarokat
2020. dec. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a pesti képzésre járok, úgyhogy nem tudok sajnos semmit a szombathelyiről. Egyébként igen, idén indult, úgyhogy végzett évfolyamuk természetesen még nincs. De ha a pesti pszichológia szakról (alap- vagy mesterképzés) van kérdésed, nyugodtan írj privátban!
2020. dec. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%
Pesti képzésre járok és felmerül bennem a kérdés, hogy a budapesten lkaó és dolgozó professzorok miért járnának le szsombathelyre? Ki tanít igy ott?
2020. dec. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: szerintem nem a pesti tanárok tanítanak ott, nekem a weboldalon egy név sem volt ismerős (2. válaszoló vagyok, úgyhogy én is Pestre járok). Gondolom ugyanúgy vettek fel új oktatókat, mint máshova. Bár a jelenlegi helyzetben az ország másik végéből is tudnának tanítani.
2020. dec. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én az ELTE SEK-en tanulok. Egy tanár van a pesti ELTE-ről, Vidra Zsuzsa, aki kultúrát tanít nekünk. Ez már az első pillanattól online volt, tömbösítve.

Kevesen vagyunk, 48-an kezdtük, nagyon családias a légkör, mindenki mindenkit ismer és a tanárokkal is ugyanez a helyzet. Mi az utolsó pillanatig jelenlétibe voltunk, kb nov. közepéig. Van bevezetés a pszichologiaba, biopszichológia előadás és gyakorlat, kutatasmódszertan, pszichológiatöri, Kommunikáció, Nő és férfi lélektana a 21. században ( szabadon választható tárgy), Autizmus ( szabadon választható tárgy ) és a fentebb említett kultúra.

Mindneki kap kollégiumot, aki igényel, ott is nagyon jó társaság alakult ki és nekünk volt orientációs hetünk (ami golyatabor nem hivatalosan). A biopszichologia előadáson kívül minden egy épületben volt a kolival szemben ( kb 2 perc távolság), a biopszichologia előadás kb 7 percre volt a kolitól. A könyvtár is nagyon jó, én sokat jártam oda amíg lehetett. A jelenléti oktatás és a vizsgáztatás is gördülékenyen megy.

Az első válaszadót nem értem, tekintve, hogy nem tapasztalatból ír, így nem tudom a véleménye hogy a alakult ki.

Mindenesetre ajánlom, hogy a szakos tájékoztatón legyél ott online, ott sok diák is beszélni fog. Keress rá Facebook oldalakra ( valami hasonló hogy Pszichológia BA Szombathely )

Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok, egyenlőre ennyi info jutott hirtelen eszembe.

2020. dec. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nagyon szépen köszönöm a válaszod. Lehet, a későbbiekben lesz majd hozzád kérdésem(:
2020. dec. 25. 11:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Szívesen! ☺️
2020. dec. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan miért hiszik azt, hogy csak Pesten élnek professzorok? a vidéki városokban ezek szerint csak kevésbé okosak vannak.

Én is oda jártam, de más szakra és voltak olyan professzorok, akik elfogadtak egy bizonyos fizetést,lakhatást,stb. és leköltöztek Szombathelyre. Azonkívül ugyanúgy vannak docensek, adjunktusok és tanársegédek is. Pl. az én szakom tanszékvezetője is prof. dr. fokozatú volt. Bár ez egész szakon voltunk kb. 30-an az összes évfolyamon, minden előadást, gyakorlatot, labort megtartottak. A mi évfolyamunkon öten voltunk és a laborokat így is két csoportra bontva tartották, habár a laborok 8-10 fős csoportra voltak berendezve. mindenre válaszoltak, segítettek, mindent teljesítettünk.

utána elmentem Bp-re (BME), kiegészítő képesítést végezni, 200-an voltunk egy évfolyamon, a 12 hetes szemeszter másból nem állt, csak 1-2-3. zh., pót zh, pótpót z.h., tananyagot le se adták rendesen, a laborban egy feladatot 5-6-an csináltuk, aki éppen erőszakosabb volt, ő csinálta, a többiek meg lestek.

Ebből a szempontból nekem sokkal jobban tetszett Szombathely.

2020. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Szia! :) Én is Szombathelyen tanulok pszichológiát, szintén csak jó tapasztalatom van mindennel kapcsolatban nekem is. Annyival kiegészíteném, hogy az ösztöndíjak is nagyon jók itt, van egy ún. Savaria kiválósági ösztöndíj, 400 pont felett havi 40 ezret, 450 felett pedig havi 80 ezret adnak az első két félévben (2.félévben átlaghoz és kredithez kötik), szerintem idén is lesz ilyen. Szívesen segítek én is, nyugodtan írj üzenetet. :)
2021. jan. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedvességed(((:
2021. jan. 19. 07:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!