Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 19 éves vagyok a Zeneakadémiár...

19 éves vagyok a Zeneakadémiára járok most vagyok másodéves. Gyűlölöm már azt am?t csinálok! Egyszerűen gyűlölöm! Már lassan 3 éve hogy ezt érzem. Nagyon szeretnék állatorvos lenni, de a szüleim nagyon sokat veszekednek velem emiatt és kiabálnak

Figyelt kérdés
Hogy abba akarom hagyni a zenét. Miattuk nem csinálhatom azt amit akarok és ez nagyon elkeserít. Egy darab sz@rnak érzem magam. Mihez kezdjek? Az ő anyagi támogatásuk nélkül lehetetlen mast csinálnom. Akkor egyszerűen fogadjam el, hogy ezt kell csinálnom eletem vegeig?
2020. dec. 14. 14:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Alberletben lakom fent Bp-n. Azt is szuleim fizetik. Hiaba dolgozom, nem tudok annyit beleadni. Ha abba hagynám a Zeneakademiát akkor nyilván haza kellene jönnöm. Itt nincs se kémia se biológia tanár már mindenhol néztem. Bp-n pedig van egy csomó, de az albit nyilván nem fizetnék már ami persze teljesen érthető.
2020. dec. 14. 14:46
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Mondjuk leülsz a szüleiddel beszélni és elmondod, hogy neked ez már nem pálya és mást szeretnél csinálni?
2020. dec. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
a mai napon megtörtént azelőtt hogy kiírtam ezt a kérdést
2020. dec. 14. 22:13
 4/6 anonim ***** válasza:
34%
Van lehetőség online is magántanárt fogadni. Tudom az akkor sem a leghatékonyabb, de jobb mintha egyedül készülnél. Próbálj meg a környékeden is nézni, hátha kisebb buszúttal megoldható lenne az élőbeni találkozás is.
2020. dec. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%

Én azért elsődlegesen arra biztatnálak, hogy akármennyire szörnyűnek tűnjön is 19 évesen, a Zeneakadémián tanulni azért biztosan hordoz magában szépséget. Esetleg gondold meg még egyszer! Annyit mindenképp tarts szem előtt, hogy ugyan lehet más az érdeklődési köröd, mint a zene, nem is tilos változtatnod a terveiden, de ne éljen benned olyan naiv elképzelés, hogy egy másik képzés minden pillanata örömteli lesz, és szívesen fogod csinálni. Nyilván nem szeretnélek kioktatni, biztos vagyok benne, hogy a jelenlegi szakodon rengeteg energiád elmegy a gyakorlásra, tanulásra. Vedd azonban figyelembe, hogy ez az állatorvosin is legalább ennyire így lenne, azért a végzettségért is meg kell izzadni. Hosszú, tanulással töltött napok (évek) várnak rád, ha belevágsz, lesz olyan pillanat, amikor még annak ellenére is kínszenvedésnek fogod érezni, hogy egyébként ez volt minden vágyad. Ha kibírod, egy kiváló diplomát vehetsz át...de nincs ez másként a Zeneakadémiával sem.


Ha úgy döntesz, hogy nem érdekel, amit most csinálsz, de esetleg szóba jöhet más elképzelés is, fontold meg azt is, hogy a Zeneakadémián befejezett tanulmányaidat követően kezdesz bele másba. Ennek több előnye is van. Egyrészt befejezed, amibe belekezdtél, másrészt a szüleid is nagyon fognak örülni, és nem utolsó sorban lesz még pár éved átgondolni, hogy mihez kezdj. Ha pl. jogász szeretnél inkább lenni (hogy egy, az állatorvosihoz hasonló, hosszú osztatlan képzést említsek), azt később megcsinálhatod levelező tagozaton is, nem kell miatta most abbahagynod a zenét.


Ha eldöntetett, és mindenképp az állatorvosi érdekel, és semmi más, azzal nem érdemes sokat várni. Egyetlen egyetemen, nappali tagozatos képzési formában végezhető el és teljes embert kíván. Ha úgy érzed, ezt szeretnéd, akkor komolyan, sok szorgalommal készülnöd kell az emelt szintű biológia és kémia érettségire, hogy minél jobban sikerüljön. Nem lesz könnyű. Dönts okosan!

2020. dec. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
54%

Bele lehet unni a mindennapos monoton gyakorlásba. De azért sok szépséget és boldog pillanatot ad a másokkal való zenélés.

Milyen hangszeres vagy?

2021. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!