Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldiként van lehetőségem...

Külföldiként van lehetőségem érettségizni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Erdélyben élek román-magyar kettős állampolgár vagyok.Romániában elvégeztem a 12 osztályt viszont nem tudtam letenni sikeresen az érettségi vizsgát.Közepes képességű diák voltam de elveszítettem a motivációmat és nem készültem. Olvastam, hogy Magyarországon van lehetőség két év alatt estiben leérettségizni. Ez külföldieknek is lehetséges? Akár ki is költöznék arra a két évre, van megspórolt pénzem (kamionsofőr vagyok, a két évi jövedelmem 80% át letettem) és ha találnék munkát dolgoznék is tanulás mellett.Kérem aki tud segítsen!

2020. dec. 27. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2020. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvégezted a 12 osztályt, akkor már csak érettségire jelentkezhetsz. Szükséged lesz egy magyarországi levelezési címre hozzá.
2020. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Semmi segítséget nem kapok? Nincs felkészítő? Vagy anyagot amiből tanulhatok?
2020. dec. 27. 12:58
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt találsz mindenféle információt, a jelentkezésről is: [link]


A Vizsgatárgyak cím alatt van a követelmény, amihez megveheted a magyarországi tankönyveket, ha szükséges.


Lejjebb van egy link, hogy Központi írásbeli feladatsorok, javítási-értékelési útmutatók. Ott találod az írásbeli feladatsorokat és a pontozást, abból lehet gyakorolni.


Kb. ilyesmi segítséget ad a magyar állam.

2020. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!