Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek, ha az egyetemi...

Mit tegyek, ha az egyetemi szakom nem feltétlenül az, amit csinálni szeretnék?

Figyelt kérdés

Kihagytam egy évet érettségi után és most elsőéves vagyok pszichológia szakon, lassan túl az első vizsgaidőszakomon. Érdekel a pszichológia, de azt hiszem, nem szeretnék pszichológus lenni; mert egyrészt iszonyú sokáig kell tanulni és rengeteg pénzt beleölni, másrészt hivatásomnak sem érzem.(Viszont az alapszakot elvégezném, mert legalább lenne egy alapdiplomám, ami ad egy támpontot.)

Szeretek énekelni és jövőre elkezdem konziban a jazz-ének szakot. (Tanultam több évig énekelni, szolfézs és zongoratudásom is van) A zenélést sokkal jobban hivatásomnak érzem, mint a pszichót, de mindenki azt mondja, hogy ,,nem lehet belőle megélni", így kellene mellé még valami. Baromira szeretek írni is és gondolkoztam az újságírói/írói vagy riporteri pályán, de ez ugyanannyira képlékeny, mint a zenészség és a csórósággal asszociálják leggyakrabban az emberek. Viszont úgy érzem, hogy ha mást választok csak a pénz miatt, azt később iszonyatosan meg fogom bánni. Annyi, de annyi órát öltem már bele a gondolkodásba és tépelődésbe, hogy összeszámolni sem tudom, úgyhogy gondoltam kiírom a kérdésemet ide, hátha valaki járt vagy éppen jár ebben a cipőben és tudna valami ötletet/bíztatót mondani. (Az egzisztenciális válságok sosem voltak még ekkorák, úgyhogy biztos van, aki velem érez. <3)



2020. dec. 28. 22:18
 1/6 anonim válasza:
90%

Pont ma láttam egy videót ezzel kapcsolatban, érdemes megnézni, szánj rá időt, szerintem te is választ fogsz kapni a kérdésedre☺️

[link]

2020. dec. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Az éneklés, zenélés gyönyörű dolog, de az emberek nem akarnak fizetni érte. Ez teljesen érthető is, hisz az átlag ember jövedelme nem engedi meg, hogy 3-4 ezret költsön CD-re, 10-∞ ezret koncertre. A jelen helyzetben streamelt pocsék minőségű tartalom pedig ingyen se kell (fizettem be ilyenre, olyan hangja volt mint egy kalóz mp3-nak középkategóriás hifin, amin hallani a különbséget az mp3 és a CD között, visszakértem a pénzem, megígérték, de 3 hónap alatt se kaptam vissza). Szóval igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy ebből nem lehet megélni. De ezért abba ne hagyd! Egy gyönyörű hobbi, amivel örömet okozol magadnak és a közönségednek.
2020. dec. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Végezd el majd azt a szakot,amibe akár egy egész éjjelt beleölnél,aminél meg sem éreznéd a fáradtságot,mert annyira csinálni akarod: tehát a zeneszakot. Amikor elkezded,akkor abba sokkal több időt ölj,és akár a youtube-os feltöltések sem lennének rosszak,mert egyik híresség sem tudta,hogy az lesz,és ezzel sem veszítenél semmit.

Egyébként ugyanebben a cipőben járok,igazából csoda nem kapunk a többi ilyen emberrel idegösszeomlást vagy nem esünk depresszióba. Én idén hagytam ki egy évet,ha nincsenek szülők,akkor nem hagytam volna ki,ami nagy hiba lett volna. Ugyanúgy művészeti irány érdekel,ezt tényleg reálisan kell nézni,kell egy szak,de az a szak az legyen B terv,és szerintem mindig az A-t kell szem előtt tartani. Nekem mindig az lebeg a szemem előtt,hogy 60 éves vagyok és ülök egy székben,sírva,mesélem a gyerekemnek/egy gyereknek,hogy nem próbáltam meg amit akartam,mert azt hittem úgy sincs értelme,és az,hogy nem tettem meg valamit ami a célom volt és már nem is tehetem,ennek a gondolata erősít,hogy ilyen ne legyen. Tényleg egy életünk van,vannak céljaink,és az az értelme,hogy azokat teljesítsük,mert attól leszünk boldogok,azzal lesz meg az önmegvalósítás,úgy hogy ez legyen benned szerintem,hogy azt csináld amit szeretsz! Pláne ha a tehetséged is meg van hozzá,mert akkor úgyis az vagy Te,az elnyomással,meg csak belső sérülések lennének.

Ha esetleg B terves ötletre is szükséged lenne,akkor én a nyelvet tudnám javasolni,csak nem tudom mennyire van érzéked hozzá😕

2020. dec. 28. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
99%
Esetleg valamilyen művészetterápia-zeneterápia irányon nem gondolkodtál? Ugyan nem lennél zenész, de mégis az életed, és a szakmád része maradna, és a pszichos diplomádhoz is kapcsolódna. És persze mindenképp tartsd meg hobbynak legalább a zenét!
2020. dec. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Zenetanár is simán lehetnél, pl zenesuliban. Ének - zongora szakra elmész a Liszt Ferencre, vagy bárhova ahol van ilyesmi, és kész. Ha már egyetemre jársz tanulj olyat amit tényleg szeretnél, mert a pszicho tényleg érdekes, de csak megszivatod vele magad, mert nem lesz meg a kellő motiváció hogy végig csináld, hiszen nem akarsz vele kezdeni. Most kezdted, bőven van még időd máshova jelentkezni :) Ezt a félévet azért told le mindenképp, hátha mégis meggondolod magad, aztán max februárban passzivaltatsz, és most tudsz is jelentkezni máshova, hogy szeptemberben már ott kezdhess.
2020. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is javasolnám, a zeneterápia irányt, oda azt hiszem kell is valamennyi muzikalitás, és biztos nincsenek sokan, akik ezt csinálják, szóval akár ki is használhatnád ezt a "piaci rést", és ha jól csinálod a szelfmarketinget, akkor előbb-utóbb akár lehetnél is az a "szakértő", akit hívnak ide-oda előadást tartani + írhatsz belőle könyvet is (most tök nagy bestsellerek a pszichós könyvek, nézd csak meg az Örökölt sorsot - és hát én nem láttam, még zeneterápiáról szóló izgalmas könyvet a boltokban), így az írással is kezdhetsz valamit :)

Ezekből azért meg lehet élni, ha jól csinálod, és emelett a zenével is foglalkozhatsz, de nem abból kellene minden pénzt összeszedni.

( Az ELTÉN pl van egy tanár, aki pszichológusként is dolgozik, és van egy zenekara, amivel szokott fellépni - szóval ötvözni is lehet a kettőt:))

2021. jan. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!