Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológusok/ biológusnak...

Biológusok/ biológusnak tanulók tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Rengeteget olvastam már a képzéssel kapcsolatban, viszont jó pár kérdésemre sehol nem találok választ.

Például, hogy alap illetve mester, esetleg doktori képzésen milyen tantárgyak vannak?

Mennyire fontos TDK-n szerepelni illetve kapcsolatokat építeni a későbbi munkalehetőségek érdekében?

Mennyire nehéz szak egy olyan embernek, aki nem szeret szerepelni?

Ha mikrobiológiát vagy genetikát választom milyen elhelyezkedési lehetőségeim lesznek a diploma megszerzése után?



2021. jan. 2. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hello


Én nem ezeken a szakokon tanulok, de sok általánosnak mondha kérdésed is van. Ha szeretnéd megtudni, hogy milyen tantárgyak vannak, azt az egyetem oldaláról le tudod tölteni ez az úgynevezett mintatanterv ez az, ami megmondja, mikor milyen tantárgyakat kell felvenned.


A TDK-t szintén félig-meddig általánosan azt lehet mondani, hogy nem feltételenül szükséges végezni, ha nem szeretnél, persze segít, hogy legyen egy plusz, amit az adott munkahelyen az interjúnál fel tudsz mutatni, de bioszeos ismerőseim enélkül is találtak munkát, illetve azt mesélték, hogy érdemes mesterre menni mindenféleképpen.


A többi kérdésre sajnos nem tudok válaszolni.

2021. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyire fontos TDK-n szerepelni illetve kapcsolatokat építeni a későbbi munkalehetőségek érdekében?"

Egyátalán nem fontos. A TDK akkor számíthat, ha pl. plusz pontokat akarsz szerezni doktori felvételihez.


"Mennyire nehéz szak egy olyan embernek, aki nem szeret szerepelni?"

Szerintem a biológia és általában a kutató szakokon kifejezetten keveset kell szerepelni. Habár szerintem az szaktól függetlenül mindenkitől elvárható, hogy összeállítson és normálisan előadjon egy prezentációt egy 10-20 fős társaságnak.

2021. jan. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2021. jan. 3. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!