Az orvosi diagnosztikai analitikus szak mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz ez a szak, kémia és fizika alap nélkül?

Én egy közgázos suliban végeztem, ahol nem a kémián és a fizikán volt a hangsúly, nagyon alap szinten volt tanítva.

Most csinálok egy gyakorló ápoló képzést, májusban fogok végezni, szeretnék még tanulni.

Érdekelne ez a diagnosztikus szak.. csak félek, hogy alap nélkül nehéz lenne a kémia.

Mennyire számolós? Vagy inkább csak be kell seggelni a dolgokat?

Illetve a bonctermi gyakorlat mennyire durva?

Szerintetek kémia tudás nélkül felejtsem inkább el? Vagy bele lehet rázódni az egyetemen?



2021. jan. 3. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Sok ilyen kérdés volt. Ha képtelen vagy a keresőt használni, akkor alapból nem való az Egyetem számodra pláne nem egy ilyen szintű. Már bocsi az offensive kommentért.
2021. jan. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Használtam, de nem láttam a kérdésemre választ. Egyébként nem kötelező válaszolni!!!!!!! Szép estét.
2021. jan. 4. 00:10
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Ahhoz képest nehéz, hogy mennyit fizetnek és milyen munkakört kell majd ellátnod. Nem ajánlom senkinek.
2021. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

Én oda járok és nagyon szeretem.

Van egy pár olyan tárgy, ami nehezen megy a tásaság nagy részének (orvosi kémia, fizika, műszeres analitika, molbi, hiszto).


Szerintem erre a szakra azok jojjenek, akik tenyleg elhivatottak es nagyon szeretnenek egy laborban dolgozni :)

2021. jan. 7. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
88%

Szia! Oda járok, harmadéves vagyok. Szerintem nem egy könnyű szak, odla specializáción sok gyakorlat van évközben, ezekre mindig jegyzőkönyvet kell írni amire jegyet kapsz,valamint vizsgák is vannak mindig bőven. A kémia tudás nem árt,szerintem az első féléven kb egy közel emelt szintű érettségi mennyiségű kémiát kell megtanulni. Bár én is 0 kémiával mentem, turisztikai szakközépből,de sok tanulással örömömre átmentem. Később lesz laborgyakorlat, amihez szintén kell egy minimális kémia. A számolások nem vészesek, ne számíts nagyon komoly matekra. (képletbe helyettesítés, logaritmus, hatvány stb) Bonctermi gyakorlat nem vészes, nekem legalábbis nem volt az, de ezt igazából ember válogatja. Az anatómia vizsga sokkal rosszabb szerintem.

Összességében véve ne aggódj, bele lehet rázódni, nekem sem volt se kémia se fizika alapom, tanulással behozható.

2021. febr. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!