Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha egy jeles érettségim van...

Ha egy jeles érettségim van (nincs emelt), nyelvvizsgám legalább egy nyelvből, és egy diplomám, akkor más szakra jelentkezéshez kell az emelt érettségi?

Figyelt kérdés

2021. jan. 3. 23:25
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Az adott szakhoz írja meg konkrétan a felvi.hu. Van ahova elég a diploma, van ahova kell emelt érettségi. Ez intézményenként változik: általában az elitebb szakokhoz kell az emelt.
2021. jan. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Néhány szakhoz kell az emelt (pl. orvosi), a többihez nem.
2021. jan. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ohh köszönöm a válaszokat.

Igen, tudom, hogy bizonyos helyekre kell, csak én abban az évfolyamban voltam, ahol nem variáltak a továbbtanulással még, és most nem tudtam eldönteni, hogy mi lett a vége, kell-e emelt érettségi, nyelvvizsga, csak egyik vagy mindkettő, de akkor köszönöm a kisegítést. :)

2021. jan. 4. 00:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne tévesszen meg; alapvetően kell egy emelt érettségi minden szakra (nyelvvizsga nem), de a diploma ezt kiváltja.
2021. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Áá, értem. Akkor ha netalán valami miatt nem lenne meg a diploma, akkor egy emelt érettségi kell, ha jól értem. 🤔
2021. jan. 4. 00:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Alapvetően kell, kivéve ha van már diplomád régebbről.
2021. jan. 4. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!