Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért nem egységesítik jobban...

Miért nem egységesítik jobban az egyes egyetemi szakok bemeneti követelményeit?

Figyelt kérdés

Minden szakra szükséges legolább egy emelt érettségi. Ez szép és jó, de mivel nincs konkrétan meghatározva, hogy milyen tantárgyból, ezért szerintem ennek így semmi értelme. Egyetemen (elméletileg) a középszintű érettségi szintjét veszik alapul, arra építenek. Ha meghatároznák, hogy például matekból kell emelt, akkor arra lehetne onnantól kezdve építeni, evvel csomó időt meglehetne spórolni, más tárgyakra nagyobb hangsúlyt fektetni. De így, hogy valaki mondjuk egy villamosmérnökire fizika, valaki matek, valaki infó, valaki kémia emelttel megy, ezt nem lehet megcsinálni.

Ugyan így a felvételi tantárgyakat is szerintem le kéne szűkíteni arra, amelyek a leghangsúlyosabbak az adott szakon. Nekem volt elsőben szaktársam, aki mérnöki szakra jelentkezett, úgy, hogy valamilyen szakközépbe járt, ahol konkrétan semmi fizikája nem volt, szóval általános iskolás fizika tudással tervezte elvégezni a szakot :D (Nem jött össze.)



2021. jan. 3. 23:33
 1/1 anonim ***** válasza:
93%

Megvan, hogy mire mi a felvételi tárgy, ergo, hogy mi kell oda. Persze minimálisan nyilván változhat.


Nem nagyon értem a kérdést.

2021. jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!