Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire felkészülés?

Figyelt kérdés

Október eleje óta készülök több-kevesebb sikerrel követke a követelményrendszer pontjait sorrendben. Elég lassan haladok és érzem, hogy a feladatok inkább feküdnek logikára, mint tényleges lexikális tudásra. Eléggé el vagyok keseredve, jó lenne, ha minimum 60%-ra sikerülne. ELTE-TTK Biológiára szeretnék bejutni.

Aki érettségizett emelt biológiából, miket tanácsoltok? Hogyan készüljek hatékonyabban? Milyen részek szoktak a legnehezebbnek bizonyulni? Mik azok a témakörök, amik rendszeresen előfordulnak? Milyen nehéz maga a szóbeli?

Minden tanács és tipp jól jönne, előre is köszönöm őket!

jan. 4. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A követelményrendszeren végighaladni nagyon lassú folyamat. Én nekem úgy sikerült jól, hogy mozaik 10,11,12őt olvastam, valamint Nagy Etele összefogalóját. Oldogasd meg a korábbi májusi feladatsorokat és akkor belerázódsz a logikájába. Általánossban egy genetikás feladat mindig van benne, egy vagy több grafikonos feladat, ami általában az ökológiával kapcsolatos. Állattan talán nincs benne annyi. Főként ökológia, embertan, növénytan.Nekem ami nehéz volt az a biokémia, populációgenetika és az idegrendszer, de ez relatív kinek mi nehéz. Én szóbelire a 130 tétel biológiából könyvet olvastam ki. Engem riogattak milyen szigorú a vizsgabizottság, annak is tűnik, de velem rendesek voltak. Ha valamit esetleg kihagysz arra rákérdeznek. Nyilván témafüggő, azon is múlik mit húzol, de nekem szerencsére könnyebben ment mint hittem.
jan. 4. 18:58
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azon gondolkoztam, hogy inkább elkezdek oldogatni feladatokat előzőekből, mert így szörnyen lassan haladok és amiket eddig végigvettem, szinte nem is volt belőlük feladat előző években. Azt a könyvet én is kinéztem már magamnak, tervezem is megvenni nem sokára, mert a szóbelitől tartok leginkább. Írásban van inkább erősségem kifejteni gondolataimat.

Mozaik könyvekből tanulok, illetve szintén a Mozaiknak az érettségi felkészítőjeiből. Remélem sikerülni fog.

jan. 4. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! Igazából ha írásbelire már mindent tudsz, a 130-as könyv nagyon jó példafeladatokat ad, így tudsz ismételni.Én az írásbeli szóbeli közti 2 hétben olvastam ki. Ha ezek megvannak nem kell izgulni!
jan. 4. 19:35
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
jan. 4. 20:07

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!