Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológia érettségire...

Emelt biológia érettségire felkészülés?

Figyelt kérdés

Október eleje óta készülök több-kevesebb sikerrel követke a követelményrendszer pontjait sorrendben. Elég lassan haladok és érzem, hogy a feladatok inkább feküdnek logikára, mint tényleges lexikális tudásra. Eléggé el vagyok keseredve, jó lenne, ha minimum 60%-ra sikerülne. ELTE-TTK Biológiára szeretnék bejutni.

Aki érettségizett emelt biológiából, miket tanácsoltok? Hogyan készüljek hatékonyabban? Milyen részek szoktak a legnehezebbnek bizonyulni? Mik azok a témakörök, amik rendszeresen előfordulnak? Milyen nehéz maga a szóbeli?

Minden tanács és tipp jól jönne, előre is köszönöm őket!



2021. jan. 4. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A követelményrendszeren végighaladni nagyon lassú folyamat. Én nekem úgy sikerült jól, hogy mozaik 10,11,12őt olvastam, valamint Nagy Etele összefogalóját. Oldogasd meg a korábbi májusi feladatsorokat és akkor belerázódsz a logikájába. Általánossban egy genetikás feladat mindig van benne, egy vagy több grafikonos feladat, ami általában az ökológiával kapcsolatos. Állattan talán nincs benne annyi. Főként ökológia, embertan, növénytan.Nekem ami nehéz volt az a biokémia, populációgenetika és az idegrendszer, de ez relatív kinek mi nehéz. Én szóbelire a 130 tétel biológiából könyvet olvastam ki. Engem riogattak milyen szigorú a vizsgabizottság, annak is tűnik, de velem rendesek voltak. Ha valamit esetleg kihagysz arra rákérdeznek. Nyilván témafüggő, azon is múlik mit húzol, de nekem szerencsére könnyebben ment mint hittem.
2021. jan. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Azon gondolkoztam, hogy inkább elkezdek oldogatni feladatokat előzőekből, mert így szörnyen lassan haladok és amiket eddig végigvettem, szinte nem is volt belőlük feladat előző években. Azt a könyvet én is kinéztem már magamnak, tervezem is megvenni nem sokára, mert a szóbelitől tartok leginkább. Írásban van inkább erősségem kifejteni gondolataimat.

Mozaik könyvekből tanulok, illetve szintén a Mozaiknak az érettségi felkészítőjeiből. Remélem sikerülni fog.

2021. jan. 4. 19:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert! Igazából ha írásbelire már mindent tudsz, a 130-as könyv nagyon jó példafeladatokat ad, így tudsz ismételni.Én az írásbeli szóbeli közti 2 hétben olvastam ki. Ha ezek megvannak nem kell izgulni!
2021. jan. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2021. jan. 4. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!