Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha 11. év végén majdnem csak...

Ha 11. év végén majdnem csak ketteseim voltak, de ha az idei évet és az erettségit jól megcsinálom, van esélyem az egyetemre?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a tavalyi évemet nagyon elrontottam. Pont azt, ami számított volna.

9-10.-be olyan 4es körüli átlagom volt, bár tudom, hogy ez nem számít semmit.

Most 12-es vagyok, és jelenleg 1 db 3-om es 4 db 4-esem lesz, azokból a tantárgyakból, amik kellenének az egyetemi felvételihez, ezt a szintet próbálom tartani.

Ha az érettségire nagyon ráfekszek, és egy hármasom lesz, a többi négyes, akkor van esélyem bekerülni egyetemre? 280-285 pont körüli szakokat néztem

Sajnos a nyelvvizsga kizárva a felvételiig, legközelebb nyáron tudnám megcsinálni



2021. jan. 5. 16:41
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
igen, van esélyed bekerülni egyetemre. Felsőfokú érettségit szándékozol tenni? 2 legjobban sikerült érettségid ami kapcsolódik a szakhoz azt érdemes megtolni.
2021. jan. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen földrajzból emtezek, gazdálkodási és marketingre szeretnék menni.

És nyelvvizsga az már a felvételihez is kell vagy csaka diplomához?

2021. jan. 5. 17:00
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanebben a cipőben vagyok én is.

Neki kell feküdni ezerrel és menni fog. Gondolj bele hogy egyetemen egy vizsgára annyit kell tanulni szinte mint egy érettségire.

Szóval hajrá

2021. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Duplázásnál nem számít, hogy milyen jegyeid voltak. Ha jó az érettségid, akkor nem nézik a jegyeidet.
2021. jan. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet le fogtok pontozni de azért leírom.


Ez attól is függ hogy miért lettek olyanok a jegyeid amilye ek.


Ha szimpla lustaság vagy érdektelenség és amúgy simán meg tudtad volna csinálni, akkor hajra.


Ha nem, ha azert nem ment, mert nem tudtad megtanulni akkor nem biztos hogy kell az egyetemet erőltetni. Rosszul hangzik, nem gonoszkodni akarok.

Nem mondom hogy ne próbáld meg, de aki középsuliban is kínlódik már, mert nem bírja megtanulni az anyagot, annak az egyetem se nagyon szokott menni.


Attól is függ hogy amit tanulnál az egyetemen, az ahhoz szükséges targyak hogy mennek.

Saját példa: eleg hamar kb 15 évesen tudtam hogy közgazra akarok menni és immár 3. évemet taposom.

Angol, német, magyat, töri jól mentek. A matekkal voltak problémaim, 3as voltam középszinten és fakton is. Ez inkabb annak tudható be hogy 11.es koromig nem voltak jó tanáraim es utáltam is, nem is foglalkoztam vele. Meglepő módon az egyetemen a matekkal volt a legkevesebb gondom:D

De ehhez nagyon sokat segìtett a matekfakt.


4-es 5-ös tanuló voltam gimiben, de pl fizikából, bioszból természettudomanyi targyakból meg 2es 3as, DE tudtam hogy nem fog nekem kelleni.


Es bár jó tanuló voltam, így is van azért 1-2 olyan tárgy amivel vért izzadok.


Szóval próbald meg, ha tudod mit szeretnél csinálni, dolgozz meg erte.


Csak azt mondom hogy ha nagyon nehezen megy a tanulas, akkor azeet azt kalkuláld bele hogy simán lesz olyan egyetemen hogy 1(!) vizsgára többet tanulsz, mint az egész érettségire, minden tárgyat figyelembe véve. És akkor a többi tárgy még sehol nincs:D


De ha tudod mit szeretnél akkor hajrá

2021. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!