Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan viszonyulnak egy másik...

Hogyan viszonyulnak egy másik szakterületet kipróbáló karrierváltóhoz?

Figyelt kérdés
Egy teljesen más szakterületen szeretnék dolgozni úgy, hogy ezen területen nincs tapasztalatom. Számít valamit, hogy egy teljesen más területen már van munkatapasztalatom?

jan. 5. 21:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Senkit sem érdekel az a tapasztalat, csak a releváns. Nyilván minimálisan számít, hogy van kialakult munkamorálod és nem kell onnan kezdeni, hogy mondjuk járj be rendszeresen, dolgozz önállóan és végezd el normálisan a 8 óra munkát, de alapvetően nullázódik a "tapasztalati számláló". Lehetnek olyan cégek, ahol előnyöd származik a korábbi szakmádból, mert épp olyan a projekt vagy van az induló projektek között releváns, de ez viszonylag ritka.

Én azt tapasztaltam, hogy ha van korábbi nem szakirányú, de magas szintű végzettséged, akkor azért másképp állnak hozzád több helyen. Sajnos ez is ilyen pályakezdő betegség, hogy amíg nincs tapasztalat, addig a mindenféle papír és referencia számít meg igazából minden, amiből lehet következtetni arra, hogy legalább emberileg beválsz és legalább valamiben kettőnél több agysejted van.

Üdv, egy biológusból lett informatikus 😊

jan. 5. 22:15
 2/2 anonim ***** válasza:
Magyarországon kifejezetten rossz szemmel nézik ha teljesen irreleváns területről akarsz váltani. Én például bölcsészből lettem programozó majd közgazdász, és állandóan rejtegetnem kellett a CV-mben a bölcsész diplomáimat, mert nemhogy nem értékelik, de kifejezetten negatívan értékelik. Németországban kicsit furán néznek, hogy wtf?!, de egyrészt ez ott nem szokatlan, másrészt meg értékelik, ha valaki úgy általában véve okos.
jan. 17. 16:37

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!