Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha külföldi tanulóként angol...

Ha külföldi tanulóként angol nyelvű alapképzésre vesznek fel magyar egyetemen, van lehetőségem átváltani majd a magyar nyelvű megfelelőjére?

Figyelt kérdés

Mivel nem magyarországi középiskolában végeztem és nincs magyar érettségim, nem tartom valószínűnek hogy felvesznek a magyar felvételi rendszeren keresztül (bár ezt is megpróbálom).


Szóval gondoltam hogy ha nemzetközi diákként sikerül bejutnom angol nyelvű nemzetközi tanulmányok szakra (teljesen más rendszert használnak mint a felvi.hu), majd átváltok a magyar képzésre, mert külföldi diákok magyar nyelvű képzésre nem jelentkezhetnek. Hallottam hogy nagyon sokan szakot váltanak az első félév után, ez az én esetben is sikerülhetne? Valakinek volt már esetleg hasonló tapasztalata? Gondolom, egyetemtől is függ, de nekem mindegy melyik egyetem, csak vegyenek már föl. Fontos, hogy magyar nyelven legyen az oktatás.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2021. jan. 7. 06:05
 1/1 anonim ***** válasza:
Lehet kell Magyar nyelvvizsga, legalább B2 szintű. De ez csak egy tipp. Vagy csinálj két érettségit (emelt) Magyarországon és lehet az is jó nekik. Vagy a választott egyetemet hívd fel, talán segítenek.
2021. ápr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!