Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetemen tanuljak...

Melyik egyetemen tanuljak nemzetközi gazdálkodás szakon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Még nem döntöttem el, hogy angol vagy magyar képzésre jelentkezzek-e, úgyhogy mindkét kategória szóba jöhet.

Corvinus az számomra felejtős. (Magas a ponthatár és az önköltséges pedig nekem brutál sok pénz)


Ha esetleg van tapasztalatotok/véleményetek megköszönöm, ha megosztjátok velem.



2021. jan. 7. 11:45
A kérdező szavazást indított:
Elte (magyar)
Elte (angol)
Bge (magyar)
Bge (angol)
21 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ELTE magyar nyelvű képzésére jelentkezel, akkor a félévek elején dönthetsz a tantárgyak teljesítésének nyelvéről. Lehet teljesen magyar, full angol, vagy kevert. (Idegennyelvi hozzájárulási költség nem merül fel.)

Az ELTE angol nyelvű képzésén pedig minden tárgyat angolul kell felvenned a Neptunban. Én ezért a magyarra szavaztam, mert ott te döntesz.

2021. jan. 7. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Igen azt én is olvastam...

Te oda jársz?

2021. jan. 7. 13:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én csak a szavazatomat magyaráztam meg.. Igen, de nem NG-re.

A két egyetem mintatervét kéne összehasonlítanod, és az alapján (is) döntened, hogy melyik jön be jobban. Sajnos én nem találom a BGE-ét. Az oldaluk mindenre azt írja, hogy technikai gondokkal küszködnek.

Mivel itt többen is szavaztak a BGE (angol)-ra, ők talán be tudják másolni neked a tantervüket.


A GTI-n belül a tanterveket nézve, az NG pl. az alábbi tárgyakban különbözik a másik kettő-három alapszaktól: Külgazdasági politika (Foreign Economic Policy), Nemzetközi politikai gazdaságtan (International Political Economy), Nemzetközi pénzügyi menedzsment (International Financial Management).

2021. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagy nehezen, de megtaláltam a Bge-n a mintatantervet. Dokumentumoknál van. Büszke voltam magamra, hogy sikerült, mert eléggé eldugták az érdeklődők elől. :)


Nekem az jobban tetszett, mint az Elte-é.

Főleg a több specializáció fogott meg benne.

2021. jan. 8. 00:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, ennek örülök! :) Lényeg, hogy megtaláld a neked tetsző képzőhelyt. Tényleg büszke lehetsz magadra, én még mindig nem találom. (Hát igen, mondjuk most kéne leginkább elérhető hely(ek)en hirdetniük.)

[link]

Belinkelnéd nekem a dokumentumok részt? Kíváncsi vagyok a teljes mintatervre.

2021. jan. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Megvan nekem is! Igazad volt, tényleg büszkeséggel tölti el az embert, hogyha a BGE útvesztőiben megtalálja a mintaterveket. (Google kereséssel nem jön elő egyik sem.)

[link]

2021. jan. 8. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igenigen!!

Ott van az előző válaszoló linkje.

Rányomsz a tantervre és ott kiválasztod, hogy nappali/levelező.

Egyébként, ha megnyitod az oldalt ott van felül a “hasznos linkek” fül, azon belül pedig nyomj a dokumentumtárra. :)

2021. jan. 8. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!