Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a tapasztalatotok/véleménye...

Mi a tapasztalatotok/véleményetek a BGE-KKK nemzetközi gazdálkodás szakával kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Magyar és angol képzésről is szívesen olvasok. :)

Ha angolul tanulod: Te milyen szintű angol tudással mentél oda, illetve mennyi időbe telt míg belerázódtál az angol képzésbe?



2021. jan. 8. 20:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Én Angolon végeztem, nagyon szívesen válaszolok bármilyen kérdésre.


Angol nyelv... Hát igen. Ez az egyik része, amit máshogy csinálnék már. B2-vel mentem oda. Az tudjuk mennyi. Az első 2 félév utólag visszagondolva nehéz volt emiatt. Értettem nyilván mindent, de nem tudod egyetemi színvonalon visszaadni a gondolataid és tudásod egy kakis B2-vel. Lehettek volna jobb jegyeim is, ha van egy stabil C1-es tudásom. A szakmai szókincs párszáz szó, az nem probléma, nekem a basic nyelvtannal volt bajom, ami száz szónak is egy a vége, gáz. A végére aztán nagyon szépen megtanultam angolul, külföldön is tanultam 1 évet, az adott ország nyelvén is megtanultam, jobban mint amilyen az angolom volt az NG kezdésekor. Néhány tanár tökéletesen beszél angolul, néhány vállalhatóan, de akad pár aki kajak viccen kívül nem tud angolul beszélni, és úgy tart órát.


A képzés értékes papírt ad, az összes barátom nagyon jó helyre került vele, de erősen ajánlott extra dolgokban részt venni, mint tanulmányi versenyek, oklevelet biztosító képzések, esetleg tanulásközpontú diákszervek. Magyarról könnyebb "elkallódni", szerintem az angol adott egyfajta presztízst, ami miatt mindenki akivel tartom a kapcsolatot, jó állásba került. Mivel rendszerint nagyon kevesen végzünk, (mondjuk 80-100an kezdünk és 35-40en diplomáznak), elég családias, és összetartó, az emberek ismeretlenül is segítik egymást jegyzettel vagy régebbi vizsgakérdésekkel.


Ha eszedbe jut bármi konkrét, írd le, szívesen segítek.

2021. jan. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia! Nagyon köszönöm a gyors és információ dús válaszodat!


Angollal én is úgy állok, hogy jelenleg emeltre készülök (előrehozottaztam közepen és hát azt kihúztam a kisujjamból, azért úgy gondoltam, hogy ideje szintet lépni), viszont meglepődtem, hogy nekem mennyire szűk a szókincsem. :) Szerintem a szótáram a háromszorosára nőtt...

Beszéddel van még egy kis problémám, nehezen tudom a helyes nyelvtant egyből összerakni a fejemben. Ennek ellenére megírok egy 5 oldalas szöveget kb másfél óra alatt.

Bár én úgy gondolom, az lesz, hogy beülök pl -nem tudom pontosan milyen tárgyak vannak, de - gazdaságtanra és egy szót nem fogok megérteni, mégis megéri azt az egy-két félév “szenvedést” és rosszabb jegyet.

A másik meg, hogy a kreativitásomat/tudásom nem fogom tudni úgy átadni az órákon, mivel mint írtam a beszéddel problémák vannak.

Szerinted megéri így belekezdeni?

Ha mégis ezt választom, nyilván erősen ráfekszek az angolra...

2021. jan. 9. 10:51
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz probléma, hamar belerázódsz, emiatt ne tényleg aggódj. Olvass pár közgazdaságról szóló könyvet a nyáron, persze angolul. Vannak ilyen listák hogy 10-15-20 book for reconomics students etc. Nézz szét. Nem kell aggódni.

A matekos tárgyak a nehezek, mint a statisztika, nem az ahol összefüggően kell írni.

2021. jan. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!