Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az mennyire számít normálisnak...

Az mennyire számít normálisnak, hogy egy 30 fős nyelvi tagozatos gimis osztályból 9-en mennek felsőoktatásba?

Figyelt kérdés
Vagy mára ennyire jelentéktelen lett a diploma?

2021. jan. 9. 21:25
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
a csapattól is függ, egy kis mag lehúzhatja a többit, míg egy erős csoport felhúzhatjaa a maradékot, így ott majdnem mindenki menne felsőoktatásba.
2021. jan. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi 34-en voltunk egy erős gimiben az osztályban, és 33-an mentünk továbbtanulni, szóval ez inkább az iskolát minősíti szerintem.
2021. jan. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Normális. Tőlünk is kb ennyien mentek, 3 ember fejezte be. :D
2021. jan. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sima gimi volt, a társaság vegyes, voltak erősebbek és gyengébbek is, mégis csak 1 ember nem ment egyetemre a 24ből..

Pontok alapján a szórás 490 és 410 körül alakult. Értelemszerűen aki az erősebb az inkább 440 felett teljesített és 7-8 ember volt alatta.

Szerintem nem értételen a diploma, főleg hogy valami nem is lehetsz diploma nélkül. Inkább az odajárókat és magát az iskolát minősíti az, hogy nem akarnak továbbtanulni..

2021. jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Na akkor jól érzékeltem, hogy ez nem az átlagos szint.


De egyébként mindenki tudja 3 ember kivételével minek akar tovább tanulni, tehát hiába szakképzésbe megy valaki, van mindenkinek konkrét terve.


A legdurvább, hogy van egy osztálytársam aki 4-es, 5-ös átlaggal kamionozni megy :D

Ezen lepődtem meg a legjobban. Mindig tanul, készül órákra és mégis. Pont belőle nem néztem volna ki.

De valószínűleg van oka, hogy ezt választja. Éhen biztos nem fog halni legalábbis :D

2021. jan. 9. 23:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Erősebb gimibe jártam (bár azóta romlik a színvonal, sőt míg ott voltunk is éreztük..), ahol 34-en voltunk nyelvi tagozaton. Egy valakit meghúztak érettségin, de csak 24-en mentünk továbbtanulni..

Akik nem mentek ők vagy meggondolták magukat, és be sem iratkoztak, vagy a szülői vállalkozásba segítenek be, vagy inkább dolgozni mentek.

2021. jan. 9. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%
nincs ebben semmi meglepő. A szocializmusban több volt a szakmunkás, kiváltság volt tanulni és azok jó állásokhoz is jutottak, magas fizetéssel. Ezért a szülők mindent megtettek, hogy diplomához jutassák a gyereket, aztán ez a trend megfordult, a diplomás munka már nem státusz, nem hoz pénz, még az orvosoknak is eddig kellett várni a fizetésemelésre, de ugyanazzal a gazdasági diplomával lehetsz mekis taarító, minimálbéres könyvelő vagy főigazgató, de nincs már benne a diplomában a biztonság és karreierút, mint régen. Ma már sok szakmával és némi vállalkozói szellemmel jobban lehet keresni, mint diplomásként, nem csoda hogy a diploma már nem vonzó.
2021. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

A gimnáziumban, ahol most tanulok, minden évben négy osztályt indítanak el.

Ezek közül egy nyolcosztályos, kettő négy esztendő alatt elvégezhető és egy öt évfolyamos képzés.

A Mi osztályunkban, a nyelvi előkészítősöknél (emelt óraszámú Német és Angol nyelv) a társaság nagy része nem szeret tanulni, sőt ritkán is végzi ezt a tevékenységet, viszont néhányan majdnem egész nap tanulnak.

Tőlünk a csapat több tagja is egyetemre vagy főiskolára szeretne jelentkezni, egyesek még nem döntöttek, illetve kevesebb, mint a gárda fele nem kíván további tanulmányokat folytatni vagy szakgimnáziumban (korábban szakközépiskolában), esetleg szakiskolában oktatott munkát sajátít el.

2021. jan. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
81%
Lehet normális. Egyszerű matematika.Kevesebb a fősuli,egyetem,mint gimi. Továbbá,jelentős részben,azért mennek gimibe,hogy további éveket nyerjenek. Tehát,14 évesen nem, de 18 évesen már tudják a választ arra a kérdésre,hogy mi leszek,ha nagy leszek.
2021. jan. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi jelentősége. Egy jó szakmával sok esetben többre megy az ember, mint néhány haszontalan, túltelített szakkal. S még utána is mehet az ember egyetemre, bármikor, 18 év felett nem korhoz kötött az egyetem.
2022. márc. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!