Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyi idő felkészülni latin,...

Mennyi idő felkészülni latin, angol középszintű érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok jelenleg 11. osztályos vagyok. Az lenne a kérdésem, hogy van rá esélyem, hogy ugye február 15-én azt mondjam, hogy ezt a két érettségit megpróbálom majd májusban és 90% felett legyen?

Felsőfokra megyek most angolból. Latinból meg gyakorolgatok.

Mennyi idő lehet a felkészülés ha biztosra akarok menni, így a sok sulis dolog mellett?



2021. jan. 9. 23:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem sok, nekem angol középszintüm 11.-ik végén 0 tanulással lett 89%, szerintem nem kell hozzá sokat tanulni, nézegess sorikat, stb. Vagy most emeltre mész előrehozottan ? Oda se kell sokkal többet, vannak ilyen könyvek, témákat dolgozz ki, írogass leveleket, én is ott vesztettem pontot, aztán oszd be rá az idődet. Latin mihez kell ? Pap leszel ?
2021. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen pap leszek persze :)

Nem hanem nemsokára nyelvvizsgázom ès jó gyakorlási lehetōség.Emellett ha orvosira mennék nem kellene felvennem plusz tantárgyként.

2021. jan. 10. 12:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Felsőfokra meg a szókincset fejleszd. Gondolom a nyelvtan megy, nem tul nehez. Szókincs, témák, levelek hivatalos, baráti, szerezz be hozza valami konyvet.
2021. jan. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A latin érettségi két részből áll: egy nyelvtani részből, és egy rövid fordításból (latin -> magyar). Az előbbihez szókincs és nyelvtani tudás kell, amit megad a latinoktatás.


A fordítást pedig gyakorolni kell (szótárazás, fordítástechnika, a mondatszerkezet átlátása stb.). Nem tudom milyen szinten állsz latinból, de ha nehézkesen megy, akkor találhatsz egyszerűbb latin nyelvű anyagokat is.


[link]

[link]

[link]


Persze, nem irodalmi szint, de a nyelvelsajátításban segíthet.

2021. jan. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!