Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csak a saját szakom elvégzéséh...

Csak a saját szakom elvégzéséhez szükséges tárgyakat vehetem fel?

Figyelt kérdés

Külföldi filmekben láttam, hogy csak random beülnek más előadásokra.

Ezt itthon is lehet?

Én gazdaságinformatikát tanulok, de van pár tárgy ami érdekelne, de nem feltétel a szak teljesitéséhez.

Akkor ha felveszem őket vizsgán nem fog furán kinézni hogy miért vettem fel?


2021. jan. 14. 23:44
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szabválokat nyugodtan felvehetsz. Bár lehet, hogy ez egyetemtől és/vagy szaktól is függ, de nekünk pl. mindenféle szakokról vannak szabválaink. Én bölcsészettudományi karon tanulok, de tudnék felvenni tárgyakat szabválként más BTK-s szakokról, vagy akár más karokról is pl. orvosis vagy jogi tárgyakat. Azt nem tudom, hogy ezen kívül van-e más lehetőség arra, hogy más szak tárgyait felvedd.
2021. jan. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyit fűznék hozzá, hogy mivel ezek szabválok nem néznek ránk - külsősökre - furán. Viszont már volt olyan, hogy az első órán elmondta az oktató, hogy azért gondoljuk át, mert nem biztos, hogy tudjuk teljesíteni... és valóban van egy pár wtf szabvál, amik nem is tudom miért vannak meghirdetve szabválként (pl. ráépülő tárgyak sokadik pl. 3. része). Vagy sokszor hiányzik a tárgyleírás és találomra veszed fel a tárgyat, mert tetszik a címe. Például én is vettem már fel egy szimpatikusnak tűnő tárgyat, amiről kiderült, hogy az egy másodéves mesteres tárgy a saját szakján, és szólt az oktató, hogy ezt így lehet nem kellene :D
2021. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!