Menjek-e át az ELTE-IK-ra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy ideje már foglalkoztat engem ez a gondolat, hogy hagyjam-e itt a jelenlegi egyetememet (DE-IK programtervező informatikus) és menjek-e át az ELTE-IK Programtervező informatikusra.

Pár mondatban felvázolom a helyzetet.

Most végeztem (1 hónapja kb) az első félévvel és nem nyerte el a tetszésem az egyetem. Túl egyszerű volt eddig. Ne essék félre értés, egyáltalán nem nagyzási indokból írtam és értettem, de nem érzem, hogy elég megterhelő lenne a szak. Mondhatni nincs meg az az érzés, hogy tényleg valami hasznosat csinálok, amivel lehet vinni valamire.

Egy ideje már bosszant kicsit, hogy nem érzem jól magam az egyetemen, most jött ez a vírus is, nem lehet ott lenni stb.

Eddig úgy éreztem, nincs szükség a legjobbak között lenni, mert beérem Debrecennel is, de ez időközben megváltozott. Úgy érzem nem elég nagy és nem tud eleget nyújtani maga Debrecen és a képzés.

Érleltem magamban de arra a döntésre jutottam, hogy felmegyek Pestre és ott csinálom ugyanezt a szakot tovább.


Na már most ezt a döntést kétesen fogadták a környezetemben. Az egyetlen haverom pont ezen a szakon van, szóval ő örült neki, de a szüleim nem voltak elragadtatva, hogy erőről kell kezdenem az egésze, amit az igazat illeti, holnap fogom velük átbeszélni, hogy tényleg nem akarom komolyan venni az elkövetkezendő félévet, és most februárban ujra jelentkezek egyetemre, csak az ELTE-re (a pontjaim meg az érettségik megvannak hozzá, 454 pont)

Gondolkodtam, hogy csak átiratkozok, viszont az néhány jelentős lehetőségtől megfosztana:

-meglenne szabva egy határ amit teljesítenem kell mindig, hogy bent maradhassak

-valószínüleg önköltségesre helyeznének, tekintve, hogy az állami helyek be vannak telve

Szóval marad az, hogy előről kezdek mindet, ami (amúgy tudásilag sok előnybe juttatna legalább az első felévemben)


Másik indok, hogy barátnőm is ennek függvényében jönne Pestre/Debrecenbe, ahol tartózkodnék a továbbiakban.

De én minden esetben Pesten szeretném a mester szakomat végezni, viszont már úgy érzem a Bsc-t is.


Szóval egyik lehetőség :

-Pest, ahol bár egy évet megkésve tanulhatnék és élvezhetném a hozzám közel állók társaságát, de a család nem nézné jó szemmel a döntést. (A barátnőmnek itt van egy olyan egyetem amiben elsősorban szeretne jelentkezni és Debrecenben nincs olyan képzés)


-vagy maradok az inkompetens Debrecenben, ahol már sajna nem tudok élvezettel tekinteni az egész tanulásra és valszeg csak kényszerből csinálnám, mellesleg a haverom nem lenne itt és a barátnőm se mehetne arra szakra, amit szeretne, de a szüleim "nyugodtak" lennének és élném tovább unalomban az életet.


Igazából nem is nagyon véleményekre van szükségem, mert egyértelmű külső szemmel a döntés és nem félek kiállni az igazamért, csak jól esik leírni ennyi mindent, amikor az ember fejében mozog.

Ennek ellenére bármi jellegű építő kritikát és megfogalmazást meghallgatok a szóban forgó témákkal kapcsolatban, akár mi a véleménye, akár az információk karokról/képzésről kapcsolatban.


(UI.: Bocsi a helyesírásért, nem figyeltem mit írok jól/rosszul)



2021. jan. 16. 03:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
most tavasszal fogok msc-vel végezni (itt az elte-n), ha van konkrét kérdésed a képzéssel / egyetemmel kapcsolatban, akkor írjál nyugodtan
2021. jan. 16. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem értelek.

Ha ennyi szabadidőd van, akkor nyugodtan feküdj rá egy nyelvre aztán jövőre már menj is el dolgozni.

Most átmész az ELTE-re, aztán majd csinálhatod Oprendszerek 1-re a halom beadandót.

Hűha, nagy kaland.



Konklúzió:


Mindketten tudjuk, hogy nem érdekel téged ez az egész, csak Pestre akarsz kerülni.

2021. jan. 16. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Nem teljesen így van, de azért köszi a véleményed. :D Sokkal inkább szeretnék kihívást és elismerést, egy elismert diplomával.
2021. jan. 16. 03:40
 4/17 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem nem vagy normális, ha nem használod ki azt, hogy egy számodra könnyű képzésen vagy. Fogjátok már fel, hogy az, amit az egyetemen tanítanak, alig ad hozzá valamit a szakmaisághoz és qrva nagy időpazarlás csak és kizárólag azzal foglalkozni. Ad egy jó alapot, hogyne, de rohadtul nem ér annyit. Ahelyett, hogy inkább melóznál mellette vagy csinálnál saját referenciákat pl githubra, hogy mire odakerülsz, ne csak a semmitmondó üres papírod mutasd fel.
2021. jan. 16. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Tipikus naiv gólya... Még nem tudja, mennyit ér a papír a szakmában és mennyire leszarja mindenki, hogy melyik egyetemre járt.
2021. jan. 16. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
71%
ElTE-ről személyes véleményem: A te választásod, az ELTE ha nem szereted a gyakorlatot, szereted fejből bemagolni az értelmetlen matekos bizonyításokat, papíron programozni, és az olyan oktatókat akik magasról tesznek a hallgatókra. De ha magaddal akarsz kiszúrni menj csak át...
2021. jan. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
86%

Nem is értem, hogy ez miért kérdés. Át szeretnél menni az ELTE-re, menj. Az nem feltétlen igaz, hogy "előröl" kell kezdened mindent, tudtommal lehet elfogadtatni tárgyakat. (Nem vagyok benne biztos, hogy egyezik a kettő képzés, bár ugyanaz a szak, szóval bizonyos tárgyak csak-csak egyeznek)


Azokat a kommenteket például totál nem értem, hogy miért arra mentek ki, hogy "úúú.. senkit sem érdekel honnan van a diploma." - meglehet, de kapcsolatépítés szempontjából mégis számít, hogy hol végez az ember. Persze nem azt mondom, hogy Debrecenben nem lenne lehetőség kapcsolatépítésre - csak Magyarország eléggé fővároscentrikus.

2021. jan. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%
Valakinek fáj az igazság, hogy csak azokat pontozza le, akik hülyeségnek tartják ezt a húzást
2021. jan. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy milyen a színvonal Debrecenben, de hiba lenne azt gondolnod, hogy az ELTE-n biztosan nagyobb. Ha tényleg ez a két motivációd, hogy

- jobb színvonalú képzés,

- jobban elismert diploma,

akkor szerintem nem jó ötlet. Van pár olyan részterület, ahol mélyebb tudást, jó kapcsolatokat lehet szerezni az eltén, de ezek elég szűkösek.

2021. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
Én az ELTE-n végeztem, sajnálom, hogy nem valami vidéki egyetemre mentem. Sokkal több tapasztalatot lehetett volna gyűjteni. Szerintem menj el dolgozni ebben a félévben, a jelentkezésedet add be az ELTE-re és majd meglátod, hogy s mint alakul a dolog. De ha van releváns munkatapasztalatod senkit sem fog érdekelni melyik egyetemről van a diplomád.
2021. jan. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!