Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdálkodási menedzsment vagy...

Gazdálkodási menedzsment vagy kereskedelem és marketing szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Mindkettő érdekelne, viszont nem tudok dönteni. Melyikkel könnyebb elhelyezkedni, illetve melyik az, amelyik képzése nehezebb? A gazdálkodási menedzsmenten ha jól láttam 3 könyvelős, magolós tárgy is van, ennek ellenére a marketingen csak az alap tárgy. Mennyire magolósak? Nehéz megérteni a logikáját?

Akik oda járnak mik a tapasztalatok?

Bge vagy ELTE gazdasági kart válasszam?

Mennyire van lehetőség és esély bekerülni Erasmusra?



2021. jan. 17. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyik egyetemmel sem fogsz mellélőni, az ELTE nyilván nagyobb presztízs, de a BGE is jó egyetem gazdasági téren. Egyik sem a noname intézmény kategória, nyilván ezt nem is kell nagyon ecsetelni.


Nekem igazából konkrétan nincs személyes tapasztalarom egyik szakkal sem, reméljük jön valaki, akinek nagyobb rálátása van. Én azt mondanám az általam ismert infók alapján, hogy a gazdálkodási és menedzsment talán hasznosabb, és jobban el lehet vele helyezkedni. A kereskedelem marketingre sokan azt mondják, hogy túlképzés van, és nem annyira keresett, de majd valaki, aki benne van jobban fogja tudni.

2021. jan. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én gazdálkodás és menedzsmenten vagyok. Pénzügy mesterre tervezek menni (de a számvitel mesteren is gondolkodom).


Egyre inkább abbak hiszek, hogy mindegy melyiket választod (ebből a kettőből), fontos, hogy ne állj meg az alapdiplománál. Az kevés lesz egy gazdasági képzésnél. Illetve, a lehetőségeid is sokkal szűkösebbek lesznek.

2021. jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

a kettessel értek egyet.

igazából mindegy hogy melyiket választod, szükséges melléjük egy mesterképzés. mind a kettő olyan, hogy beleláthatsz a gazdaság több területébe is az alapozó tárgyaknál, és az alapján könnyebben el tudod majd dönteni hogy mesteren milyen irányba szeretnél specializálódni.

Én azt ajánlom hogy nézd végig a tantárgyakat mindkét szaknál, mindkét egyetemnél, legfőképpen azokat amik nem alapozónak hanem már szakmai tárgyaknak vannak hirdetve. Érdemes a specializációknak is utánanézni, specializációs tárgyaknak, és válaszd azt, amelyik szerinted érdekesebbnek tűnik.

De alapvetően ugyanannyi az elhelyezkedési lehetőség a két szakkal.

2021. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gazdálkodási és menedzsment alapképzés több gazdasági mesterképzés esetében teljes kreditértékkel elfogadott diploma, de általánosabb jellegű mint a kereskedelmi és marketing. Ha már most határozott elképzelésed van arról, hogy mi érdekel pl. Marketing, logiszika stb. akkor aszerint dönts ha még egyelőre a gazdasági képzés a cél akkor meg válaszd a gazmen képzést
2021. jan. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítőkész választ. Igen, sokat hallottam, hogy a mester képzés rendkívül hasznos. Megnéztem már mindkettőnek az összes tantárgyát, elemeztem, hogy melyik tetszene jobban. Igazából alapjaiban a gazdasági menedzsmentes specializációk jobban tetszenek, viszont tartok attól, hogy a számvitel és könyvvezetés nagyon száraz és tömény.

Ami viszont a GM mellett szól, úgy láttam, ha KM alapszak után szeretnék mesterre menni, akkor nincs annyi lehetőség válogatni, specializálódottabbak a lehetőségek e téren.

2021. jan. 17. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:
a számvitel és ilyesmi tárgyak unalmasak és szárazak szerintem is, de kibírhatóak. Igazából hasznos az alapjaival tisztában lenni bármilyen gazdasági irányba is mész el utána. És ki tudja, lehet hogy a végén egészen megszereted és érdekelni fog (van szaktársam akivel ez történt)
2021. jan. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!