Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A NKE-n induló bűnügyi igazgat...

A NKE-n induló bűnügyi igazgatási [bűnügyi nyomozó] szakra mennyi pont kell, hogy bejussak?

Figyelt kérdés

Ahol néztem, ott mindig mást írtak. A felvi.hu-n 338 pont volt a ponthatár, míg az NKE oldalán 434 pontot láttam.

Szóval az a kérdésem, hogy mennyi pont kell átlagban a bűnügyi igazgatási [bűnügyi nyomozó] szakra való bejutáshoz?

Illetve bűnügyi [bűnüldözési] szak mire jó? Ha erre jelentkeznék hova mehetnék tovább, milyen végzettséget kapnék?



2021. jan. 19. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Csak a rendőrség állományából lehet jelentkezni, civileknek nem.
2021. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Indul nappalin is bűnügyi nyomozó, nemcsak a rendőrség állományából lehet jelentkezni. Én is bűnügyi (bűnüldözésin) vagyok nappalin, és nem vagyok még hivatásos.
2021. jan. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A 6 féléves nyomozóra mehet csak hivatásos, illetve levelező képzésekre.
2021. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg azt tudja valaki, hogy a 4 és a 3 éves képzés között van-e valami nagyobb különbség, vagy csak annyi hogy a 3 évesre csak a hivatásos állományból jelentkezhetnek?
2021. jan. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2017-ben indult az utolsó 3 éves évfolyam, a 4-gyel párhuzamosan, ugyanis akkor került a 4 éves képzés bevezetésre. Semmi különbség sincs, több a töltelék tárgy 4 évesen, több szemináriumos foglalkozás van, tovább vagy iskolában egy nap, holott az lett volna a lényeg, hogy hamarabb végezzünk.


A 3 éves nappali megszűnt a civileknek, azóta ez a különbség. Te civilként csak 4 évesre mehetsz.

2021. jan. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Idén jött be az, hogy tiszthelyettesek jelentkezhetnek nappali képzésre, ezt takarja a 6 féléves. Vagy hivatásosként mehetsz levelezőre.
2021. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
És szerintetek inkább érné meg jobban a 4 évesre jelentkezni vagy rendészeti szakgimit végezni és utána jelentkezni 3 évesre? Azért gondolkoztam az utóbbin mert engem inkább a terep érdekel és akkor lenne abban is részem.
2021. jan. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%

Az a gáz, hogy akkor ott is ragadsz, és örök életedre őrmester maradsz. Illetve nem fogsz kapni státuszt, hiába végzed el a tisztit. Aki nappalin egyből az NKE-n kezd, az hamarabb kap hadnagyi rendofokozatot és beosztást. Te meg várhatsz rá éveket. Találkoztam olyannal is, aki már a jogot is elvégezte, és nincs státusz, csak főtörzsőrmester maradt....ő is szakgimit végzett, úgy ment levelezős tisztire, meg jogra...


Szóval az egyetem éri meg jobban mindenképp! Onnan tudsz mozogni...de szakgimivel ott ragadsz a létra alján.

2021. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%
Én most végzem az őrmesteri sulit, majd szeretném elvégezni az nke végzését de várok vele mert tök cikinek érezném magam 22-23 évesen hadnagyként...
2021. jan. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!