Töri vagy magyar szakot válasszak az angol tanári mellé?

Figyelt kérdés

Melyik szak az érdekesebb, izgalmasabb? Nem tudok választani a kettő közül,szeretném élvezni amit tanulok a szakomon, szóval érdekel, hogy melyik az élvezetesebb, melyiken tanulhatok érdekesebb dolgokról, a töri vagy a magyar szakon? Melyik a kevésbé magolósabb? Milyen szempontok alapján válasszak a kettő közül?


Ja és normális válaszokat lécci. Ne olyanokat, hogy egyik sem jó, meg mindkettő rossz...stb.



2021. jan. 19. 16:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Töri.
2021. jan. 19. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
37%
kinek mi
2021. jan. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
1-es, szerinted miért válasszam a törit a magyar helyett? Mivel jobb az? Kifejtenétek egy kicsit bővebben?
2021. jan. 19. 16:45
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Honnan tudjuk, hogy neked alapból mi az izgalmas. Nézz meg egy mintatantervek pl. kre.hu-n
2021. jan. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
36%
Könyörgöm ne gyere erre a képzésre! Meg fogsz benne bolondulni. Nem ér meg ennyi évet az, hogy aztán minimálbér legyen a jutalmad. Ha újrakezdhetném, a közelébe nem jönnék az osztatlan tanárinak, nagyon élet és boldogságellenes. Örültem volna, ha anno engem is lebeszél valaki.
2021. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Én ismerek olyat aki nem bánta meg, sőt nagyon szereti. Szóval mindenkinem más jön be.. Nincs más szakma amit élvezni tudnék, szóval csak ez van. És ha senki nem menne tanárnak akkor mi lenne a jövője az oktatásnak? Hisz akkor nem lennének tanárok, valakinek ezt a feladatot is meg kell csinálnia.
2021. jan. 21. 11:08
 7/19 anonim ***** válasza:

Csak akkor csináld azt, ha készen állsz rengeteget tanulni, sok mindenről lemondani, reggel este 8-tól akár este 6/8 óráig is az egyetemen ülni. Ha készen állsz a társadalmi alábecsültségre, a megvetésre, arra, hogy 6 év egyetem után egy albérletet egyedül nem fogsz tudni kifizetni, csak ha a szülők segítenek/ van párod. Ha mindezek ellenére is vonzó, hajrá! :-)


De azért zárójelben megjegyezném,hogy nincs még egy ilyen szakma jelenleg országunkban, ahol ekkora végzettséghez (két mesterszakos diplomának megfelelő, végzésedkor 2 év szakmai tapasztalatot elváró) ennyire kevés fizetés társul.

2021. jan. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Olvastam már erről kérdéseket, és ott leírták többen is, hogy csak a haszontalan szakokkal halsz éhen. Ha van nyelvszakod, akkor abból vállalhatsz magánórákat, vagy elmehetsz nyelviskolába, magántanárnak, fordító irodába, szóval sok más lehetőség van ezzel a szakkal a tanításon kívűl is, és ezekből a lehetőségekből már meg lehet élni.
2021. jan. 21. 11:18
 9/19 anonim ***** válasza:

Nekem két nyelvszakom van, csak tudod élni és szeretnék, meg gyerekeket vállalni, és nem gondolom, hogy normális/reális elvárás az, hogy reggel 8-4ig gimnáziumban, este nyelviskolában/magánórákkal este 9-ig tanítsak,és éjszaka másnapra készüljek.

De ha Neked ez tetszik, és élni nem annyira szeretnél, csináld! Maj

2021. jan. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Majd megérted később, mire gondoltam. Sajnos most még naiv vagy, ahogy én is voltam, amikor elkezdtem.*
2021. jan. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!