Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemekről szeretnék kérdezni.?

Egyetemekről szeretnék kérdezni.?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érettségi előtt állok/állunk(3-an), mind a hármunk első helyre a villamosmérnökit írjuk be. Igazából nem a szakról kérnénk információt, de, ha mondtok róla azt is megköszönjük, szóval minket most leginkább a DUÁLIS képzés érdekel, és aki odajár az itt, vagy hosszabban privátba tudna nekünk erről mesélni, tapasztalatot mondani, milyen egy cégnél lenni, mi a teendő ott? Szóval nagyon részletesen kifejteni nekünk ezt.

Lenne még egy másik kérdés is.

Hogy mi éri meg jobban, Pesten v Budán nem tudom pontosan hol van(bocsi) a BME Villamosmérnöki kara tele szívatásokkal, kőkemény munkával, DE BME-S diploma, és magasabb kezdőfizetés VAGY Debreceni Egyetem és ott a DUÁLIS képzés, ahol szerzel X év tapasztalatot a munkában és nagy valószínűséggel felvesznek ahhoz a céghez, ahol dolgoztál és az egyetemi évek alatti munkával megkeresel mondjuk max. 4 millió Ft-ot?

Köszönöm előre is a válaszotokat, és elnézést az esetleges helyesírási hibákért. :)

És ha szerintetek jobb csak a simán nem DUÁLISAN elvégezni az egyetemet Debrecenben, mondtok indokot ? :D

Ugyanez a kérdés fennáll Gépészmérnöki irányba is. :D

Köszi mégegyszer.:D



2021. jan. 21. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok nem ilyen szakról írok, de ha 100%, hogy felvennének duálisra és bírnátok egyetem mellett a munkát is, akkor én azt javasolnám.
2021. jan. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Mi az amin alapul, hogy felvegyenek egy céghez, azt tudom, hogy lesz egy állásinterjú szerűség. Gondolom előny, ha van egy nyelvvizsgád!? És még mi a kritérium egy ilyen képzésben, hogy felvegyenek egy céghez?

Köszi a válaszod! :)

2021. jan. 21. 21:17
 3/8 A kérdező kommentje:
Bombázhattok információval, minél több annál jobb, és, ha valami nem érthető, azt megmagyarázom. :)
2021. jan. 21. 21:38
 4/8 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok. a nyelvvizsga előny, igen mint mindenhol. Szerintem kritérum nincsen úgy, max annyi, hogy vegyenek fel az adott egyetemre.


Azt hittem úgy írod, hogy valami ismerős által biztos lenne hely ott neked/nektek dolgozni.

2021. jan. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, nincs ismerősöm/ismerősünk.

Köszi a válaszod! :)

Várjuk még a válaszokat.

Köszönjük előre.

2021. jan. 21. 22:34
 6/8 Resistor ***** válasza:
Barátaimmal megyünk debrecenbe villamosmérnökire 6-an. Hát, igazából szerintem a BME-nek a hypeja kicsit nsgy de ez az én véleményem. Egyébként mi 2-en tervezünk duálisra menni. Én kérdezősködtem, aztán a munkatapasztalatot hozták fel, meghát nem mindegy, hogy mennyiből gazdálkodsz. Természetesen cserébe nehezebb dolgod lesz.
2021. jan. 22. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A DE nagyon gyenge. Össze sem lehet hasonlítani a BME-vel. Sokszor már 20%-tól kettest adnak a vizsgákra, stb.
2021. jan. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A duális képzés legnagyobb pozitívuma egyértelműen a szakmai gyakorlat, függetlenül attól, hogy annál a cégnél maradsz e majd vagy sem, a munkáltató kapkodni fog utánad, ha nem teljesen a 0-án van a tapasztalati szinted.

Az, hogy egy céghez hogyan tudsz bekerülni az egyetemenként és szakonként eltérhet, de biztosan fent van a DE honlapján is. Egyes cégeknél a nyelvvizsga nem csak plusz pont, hanem követelmény is. Ezen felül van ahol interjúztatnak, van ahol tesztet kell kitölteni, ( de fogalmam sincs, hogy ez a vírus miatt jelenleg milyen formában valósul meg).

BME-n is van minimális szakmai gyakorlat, ha jól tudok 6-10 hét, ha ügyes vagy akkor annyi idő alatt is meg tudod alapozni, hogy a cégnél maradhass. Az oktatás színvonala véleményem szerint BME-n sokkal magasabb, a sok "szívással" meglehetősen sok tudás jár ha hajlandóak vagytok tanulni. Nem mellesleg Budapesten a lehetőségek tárháza is nagyobb.

Az, hogy melyik lenne nektek a jobb teljesen relatív. Ember függő, hogy bejön e a duális képzés vagy nem, illetve cégenként változó az is, hogy milyen munkákat adnak a hallgatóknak. Ha nem kerülsz jó helyre azért nem biztos, hogy kellemes lesz végik szenvedni az egyetemi éveket.

2021. jan. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!