Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenne esélyem építészmérnökire...

Lenne esélyem építészmérnökire menni, ha kihagynék egy évet?

Figyelt kérdés
Sajnos így érettségi előtt kezd benőni a fejem. Nagyon érdekel az építőipar, azon belül is a házak. Sajnos nem jelentkeztem emeltre, mert előtte 9 és 10-ben gyűlöltem a matekot, és éppenhogy 3-assal csúsztam át. Viszont 11 vége felé megkedveltem a matekot és sokat fejlődtem, stabil négyesre felhúztam magam. Most így utolsó évben belejöttem és már jól is megy. Viszont mivel csak közepet teszek, így nem tudnék egyből menni mérnökire, mert elvéreznék. Arra gondoltam, mivel szerencsére megtehetem, így egy évet kihagynék és akkor egy magántanárral megpróbánék egy emeltet összehozni. Bár nem tudom mennyi fizika kell, mert sajnos a fizika tanár mindig mindekit szivatott így az utolsó éveben 2-es lettem, de előtte 4-es voltam. Szóval vannak nagy kételyek, hogy megéri-e vagy nem.

2021. jan. 22. 19:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Rajz alkalmassági is van, de megérné 1 évet rászánni.
2021. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Fsms ***** válasza:
97%
Megéri, azért van matek, meg mechanika is, ami szívás.
2021. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy lenne elég pontod és felvennének, nem látom sok értelmét, hogy kihagyj egy évet. Építészen valamivel könnyebb a matek, mint más mérnöki szakokon. Az is lehet, hogy a választott iskoládban felvétel után el tudsz menni 1-2 passzív félévre, így nem kéne a felvételivel szórakozni jövőre, hanem lenne egy biztos egyetemi helyed.
2021. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, a rajz alkalmasságiról hallottam, hogy kemény. Viszont nem tudom, hogy elegendő lenne cirka egy év a felkészüléshez? Mennyire kellene fizika érettségi hozzá?
2021. jan. 22. 20:22
 5/11 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy egy jó középszintű matekkal is veszélyes lenne a mérnöki. Azért szeretnék halasztani, mert akkor lenne egy szabad évem és csak arra kellene fókuszálnom, amire kellene. Úgy tudom, annyira nem húzós a felvételi ponthatár. Inkább a bentmaradás a nehéz.
2021. jan. 22. 20:26
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha megnézed a BME osztatlan építész előtanulmányi rendjét, a matek 1-re a matek 2 épül 2. félévben és a Szilárdságtan 1 a 3. félévben. Matek 2-re a Szilárdságtan 2 épül a 3. félévben. A matek 1 négy, a 2 két kredites, egy félév 30 kredit, és a kreditérték általában összefügg a nehézséggel... A matek 1 nagyjából lefedi az emelt matek érettségi / fakultáció anyagát. Szerintem sokan mennek közép matekkal, különösen építésznek. Én ettől nem tartanék, a matek miatt abszolút nem fogsz kibukni.
2021. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem próbáld meg, ha felvesznek, ne hagyj ki egy évet. Lányként közép matekkal mentem mérnök szakra, én sem szerettem annyira és meglett a hármas belőle. Hazudnék, ha azt mondanám nem gyakoroltam sokat, de megérte. Fizika és termodinamika is meglett, hármas és négyes. Csak gyakorolni kell.
2021. jan. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem az lenne a bajom, hogy középszinten nem tanultunk som olyan dolgot, ami kellene az egyetemhez (pl. integrálás). És hat utána néztem jobban a rajzalkalmasságinak és rendesen megijedtem. Soha életemben nem rajzoltam és félő, hogy nem mennék át rajta.
2021. jan. 23. 17:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Add be a jelentkezést, és addig is nyomasd ami a csövön kifér. Ha most nem jön össze, akkor majd jövőre újra megpróbálod. Nincs ezzel semmi probléma.

Miből emelteznél? Mert ugye szükséges most már.

2021. jan. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n építészeknek tanítok matekot jó pár éve. Egész sokan jönnek közép érettségivel, és az első féléves matekon kb 10% szokott lenni a bukás, ami egyetemi szinten nem sok. Persze kell tanulni, de megijedni nem kell tőle. Ha van vmi kérdésed, akkor írj nyugodtan privátban.
2021. jan. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!