Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam az...

Melyik szakot válasszam az SZTE-n?

Figyelt kérdés

Nemzetközi tanulmányok vagy anglisztika?


Van esetleg valaki, aki ott tanul valamelyik szakon? Milyen tapasztalataitok vannak?


Előre is köszönöm.



2021. jan. 23. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én nemzetközi tanulmányokon kezdtem, aztán átmentem anglisztikára, mindkettő SZTE-n. A nemzetközit eleve azért választottam, mert a szüleimnek nem tetszett az anglisztika, úgy gondolták, hogy semmire nem megyek vele, és mivel ők fizetik, hallgattam rájuk. Végül egy félév után ott hagytam. Nekem az volt a legnagyobb problémám, hogy nem adtak elég konkrét tudást semmiből. Voltak társadalomtudománnyal, törivel, közgazdasággal, joggal, nyelvvel, bölcsészettel kapcsolatos órák, de egyikből sem adtak annyit, hogy én azt mondjam, na, én ezen a területen többet tudok, mint az, aki nem járt egyetemre. Plusz nem volt nagyon gyakorlatias az oktatás. Bementél órára, a tanár ledarált az anyagot, vizsgán visszakérdezték. Abból a szempontból jó, hogy a félév alatt nem volt sok dolgunk azon kívül, hogy órára bejárjunk, de a vizsgaidőszak nem volt kellemes. És úgy hallottam, hogy utánam még sokan abbahagyták.


Az anglisztikát sokkal jobban szeretem, egyáltalán nem bánom, hogy váltottam. Itt a szorgalmi időszak a húzósabb. Sok az esszé, prezentáció, házi, ZH-k, valamiből minden héten teszt/kvíz. De én úgy látom, hogy ha valaki lelkiismeretesen tanul, bejár órára, utána jár annak, amit nem tud, akkor lehet egy jó átlagot hozni. Tanárokból talán eddig egy volt, akit kifejezetten nem szerettem, de őt a csoportból senki. Mindent megtett, hogy megnehezítse a dolgunkat, mindig mindenbe belekötött. De rajta kívül mindenki semleges vagy nagyon jó. Olyan is volt, akiben kellemesen csalódtam, mert mindenkitől azt hallottam, hogy milyen szigorú és bunkó, velem szóbelin kedves volt, ösztönző, és hallottam, hogy olyat is átengedett, aki egyértelműen csak kegyelemből kapta meg a 2-est. A hangulat is jó, nem érzem úgy, hogy nem tartozom oda, az évfolyamtársaim is rendesek, segítőkészek.


Ha van még kérdésed, írj nyugodtan! :)

2021. jan. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon köszönöm, ment a zöld kéz. :)
2021. jan. 24. 18:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!