Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Debreceni egyetem vagy Szegedi...

Debreceni egyetem vagy Szegedi egyetem? Anglisztika szak érdekelne. Tapasztalatok, ottani élet, város stb.

Figyelt kérdés

2021. jan. 24. 02:16
 1/6 A kérdező kommentje:
*örülnék ha egy kicsit bővebben kifejtenétek a választ. :)
2021. jan. 24. 02:17
 2/6 anonim ***** válasza:

Szegedre járok, nem erre a szakra.


Város:


Kellemes, jó a közlekedés, könnyen megközelíthető minden, nincsenek nagy távolságok, mint Pesten, hogy hy ne tudnál akár gyalog is eljutni bárhová.


Egyetemközpontú tehát minden az egyetem vonzáskörzetében van. Az egyetemi épületek is közel vannak egymáshoz. A BTK épülete mellett van az egyetemi könyvtár is (TIK), amivel szemven már 4 kocsmát is találsz 😂, de onnan kb 5 perc sétára van a Szegedi nagyáruház (kisebb pláza, ahol rengeteg bolt, étterem van, ha esetleg megéhezel. A villamosra is kb ennyi idő alatt kérsz gyalog. A kolik is viszonylag közel vannak (kivéve az Öthalmit).


Gyalogtávra a TIK-től kb 20 perc gyakog (villamossal 5) percre van az Árkád.

2021. jan. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1 vagyok, folytatom:


Élet: Ahogy említettem, nagyon kellemes, egyetemistabarát a város, sok fiataloknak (is) szóló rendezvény van. Szeged ugye fesztivál város, szóval rengeteg ilyen van. Nem felsorolva az összeset: Halászlé fesztivál, borfesztivál, sörfesztivál, pálinkafesztivál, chili fesztivál, SZIN - Szegedi Ifjúsági Napok.


Rengeteg szórakozóhely és kocsma (jó ez nem egyedi), de van két színház is, két mozi is, az egyik a belvárosi mozi, ahol (békeidőkben) rengeteg filmet az egyetemisták olcsóbban nézhetnek meg (premiereket is). Van az Agóra Kulturális Központ, ahol ott az állandó Informatikai Kiállítás, de szoktak ott lenni más rendezvények is. Van pár park, Újszegeden ott az Erszsébet liget, ahonnan trolival egy megálló a Széchenyi tér és onnan pedig villanossal kb 2 perc az Aradi Vértanúk tere, ahonnan pedig kb 5 perc a BTK épület, de azt kezdtem el írni, hogy mi oda, a parkba jártunk le futni, nagyon szép, biztonságos környék, a parkban kültéri kondigépek is vannak, kulturált mosdó is. A park mellett van két koli is, a Móra illetve a Hermann.


A város a rászoruló egyetemistáknak szociális alapon féléves bérletet biztosít.

2021. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha esetleg érdekel még valami bővebben az egyetemről, a városról, akár a kolikról, egyetemi programokról, nyugodtan írhatsz akár privátot is, akár itt is kérdezhetsz, szívesen válaszolok. 😊
2021. jan. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én Szegeden tanulok anglisztikát, ez a harmadik félévem. A városról az előző kb. leírt mindent. :D Én azért szeretem, azért tudom ajánlani, mert van élet, van rengeteg szórakozási lehetőség, de mégsem olyan zsúfolt és drága, mint Pest. Az egyetemi könyvtárral szemben (az említett kocsma közelében) van egy nyomtatós is, ami praktikus, ha esetleg nincs nyomtatód, óra előtt be tudsz ugrani (csak akkor hamarabb kell menni, reggel 7 és 11 között általában nagyon sokan vannak). Plusz van egy kávézó is (TIK Café), ami kicsit drága, azért minden nap nem megy be az ember, de jó, hogy ott van, ha mondjuk két óra között nincs hova menned. Lehet kávézni, teázni, sütizni tanulás, beszélgetés közben. Egyébként szokott jegyzettámogatás is lenni, bár tavasszal nem volt, nem tudom, hogy azóta változott-e a helyzet. Ez azt jelenti, hogy minden államilag támogatott, nappalis hallgatónak jár 6 ezer forint, amit az egyetem könyvesboltjaiban elkölthet tankönyvekre.


Ami a képzést illeti: én nagyon szeretem (most, vizsgaidőszak legvégén már kicsit kevésbé, de amúgy tényleg jó :D), nem bánom, hogy itt tanulok. Tanárokkal is összesen a másfél év alatt talán eddig egy nagyon rossz élményem volt, aki mindig próbálta megnehezíteni a dolgokat, de rajta kívül mindenki semleges vagy kedves. A szorgalmi időszak általában húzósabb, sok a beadandó, prezentáció, házi, néhány órán hetente kvíz/teszt, ZH-k. De ezért a vizsgák nem annyira vészesek. Most nekem pont úgy alakult, hogy sok előadásom volt, amiből vizsgázni kellett, de ez egyedi, volt olyan is, hogy csak három volt. Kell tanulni, az biztos, de én úgy gondolom, hogy ha lelkiismeretesen csinálsz mindent, bejársz órára, utána nézel annak, amit nem értesz, akkor nem lehetetlen a jó átlag.


Nekem is írhatsz még, ha van kérdésed! :)

2021. jan. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!!
2021. jan. 24. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!