Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen a molekuláris bionika...

Milyen a molekuláris bionika mérnöki alapszak?

Figyelt kérdés

Milyen a képzés?

Miket tanulnak rajta?

Hol lehet vele később elhelyezkedni?

Melyik egyetemen a jobb? Miért?



2021. jan. 25. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
MSc nélkül kb csak programozni lehet elmenni vele, HA jó vagy progból, annak ellenére, hogy sokat ígér. Csak akkor menj erre a szakra, ha vagy jó vagy progból vagy mindenképp szeretnél MSc-t is csinálni.
2021. jan. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hasonló mint a mérnökinformatika, csak megspékelve egy kis biosszal meg kémiával.
2021. jan. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Most csináltam végig 2 félévet a Pázmányon, de sajnos nem lett meg a minimális kreditszámom, így átsoroltak önköltségesre. Én úgy döntöttem, hogy nekem ezek után nem éri meg kifizetni a 325ezres tandíjat úgy, hogy egyáltalán nem garantált a végzés utáni könnyű elhelyezkedés, így ott is hagyom.



Igazából nem mondom azt, hogy rossz a képzés, egyszerűen csak nem erre számítottam. Mindkét félévben volt analízis, diszkrét matek és lineáris algebra, és bár úgy jöttem ide, hogy gimiben a kedvemc tárgyam a matek fakt volt, most sikerült egy életre megutálnom a matekot.



Másik mumusom a programozás volt, meg is buktam első félévben. Tudtam, hogy lesz programozás, viszont olyanokat olvastam, hogy az alapoktól oktatják tök érthetően. Na hát az előadások még érthetőek is voltak, de több alkalommal is volt olyan, hogy a 3 órás gyak közepén ki kellett mennem sírni.



Amit nagyon élveztem azok a kémiás órák voltak. De tulajdonképpen ennyi is.



Amúgy én vártam a következő félévet és még lett is volna hozzá motivációm, de hát sajnos már nem fogom megtudni, hogy milyen lett volna. A felsőévesektől azt hallottam, hogy az 1. és 2. félév a legnehezebb, szóval ha nem sorolnak át, lehet belejöttem volna a dologba, de annyira nagyon nem bánom, hogy így alakult.



Mindenesetre én nem fogok senkit se lebeszélni róla, mert amúgy nem rossz, csak nem nekem való. Az viszont fontos, hogy tudd, mibe mész bele. Nézd át a tantervet, markmyprofessoron a tanári értékeléseket, esetleg keríts valakit aki ilyen szakra jár és beszélj vele.

2021. júl. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az előttem lévő választ mintha én írtam volna, pontosan ugyanez volt velem is. A matek elképesztően sok, ha nem szereted annyira, hogy szabadidődben puszta szórakozásból is matekozz (már gimiben) akkor bele fogsz pusztulni.

A programozás számomra nagyon érdekes volt, de túl gyorsan haladtunk, nagyjából annyit kellett volna fejlődni fél év alatt amennyit 2 év alatt lehetne normálisan.

Hiába mentem el több nyílt napra, tájékoztatóra, olvastam utána, egyszerűen nem derült ki hogy ilyen lesz.

2021. aug. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen sajnos, azt hirdetik, hogy mindent alapoktól tanítanak. Igen, van matek kémia fizika 0 kredites alapozó, a 3 féle matek és a kémia mellé, ha nem sikerül a szintfelmérő, és ez mind a prog mellett van.

A prog meg valóban az alapokkal kezdődik, de nagyon gyorsan haladnak, ha nem vagy progból zseni, akkor nagyon sokat kell gyakorolni, amihez viszont nem adnak semmilyen segédanyagot, oldd meg magadnak meg találj ki magadnak gyakorlófeladatokat... hát kösz.

2021. aug. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!