Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE nemzetközi gazdálkodás/t...

A BGE nemzetközi gazdálkodás/turisztikai közgazdász szakon mennyire vészes a matek egy matekhoz nem igazán értőnek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem vagyok jó matekból de ezek a szakok érdekelnének. A BGE vagy más gazdasági egyetemek szakjai közül melyiken van a legkevesebb, vagy a legkönnyebb matek?

2021. jan. 31. 13:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az első 1 évben általában ugyanazt a matekot tanulja szinte az összes gazdasági alapképzéses. (Egyetemtől függően lehetnek kisebb különbségek) De alapvetően ha nem vagy jó matekból, akkor nem nagyon ajánlom a gazdasági pályát.
2021. jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartom magam különösebben jó matekosnak, de ötösre érettségiztem annó. Na így csúsztam át másodikre kettesben matekból meg statisztikából az idegenforgalmi szakon.
2021. jan. 31. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan gazdasági szak, amihez nem kell a matek, illetve nem csak az eleve matematikának nevezett tárgyhoz szükséges legalább minimális jártasság a matekban, hanem a közgazdaságtan, vállalatgazdaságtan, számvitel stb. is vagy teljesen, vagy nagy részben épít a számításokra.

Sajnos ha nagyon nem megy matek akkor lehet jobb más irány keresni magadnak, ami érdekel is, de jó is vagy benne.

2021. márc. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Attól is függ, miért nem megy a matek. Pl engem gimiben nem érdekelt, az érettségim is hármas lett. Az egyetemet viszont nagyon élvezem, és igaz tanár segítségével, de simán mennek a vizsgák is. Nem vagyok nagy matekos, de egy kis energiával szerintem teljesíthető. Viszont, ha gimiben is tanulsz, készülsz, és úgy nem megy akkor lehet nem jó döntés. Itt az összes szakon nehezebb valamivel a matek mint gimiben volt.
2021. márc. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!