Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaság és pénzügy matematika...

Gazdaság és pénzügy matematikai elemzés osztatlan egyetemi szakról mit gondoltok? Milyenek elhelyezkedési lehetőségek vele?

Figyelt kérdés

2021. febr. 1. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

En ott kezdtem a corvinust, de ott hagytam azt a szakot. Mindig is jó voltam matekból, az emelt matek erettsegim is 90% körül volt, így azt hittem, menni fog.


Iszonyatos szenvedés az egész, a tanárok kiöregedtek a tanításból. Habár nagy tudásúak, sajnos ezt nem tudják atadni. Nálunk az elmúlt 4 évben a szak majdnem fele otthagyta ezt a szakot, átmenteo vagy alkalmazott kozgazra vagy psz-re (vagy egyéb más szakra), közülük senki nem bánta meg a döntését. Nem ajánlom, nagyon nem.


Szerintem egy psz alap + pénzügy mester kombó sokkal hasznosabb tudást ad, jobb tanárokkal, érthetőbb, emészthetőbb tananyaggal. Utóbbiakból következik, hogy tényleg HASZNOSITHATO is lesz a tudásod, nemcsak a vizsgára tanulod meg és vért izzadva atmesz 2-essel és másnapra el is felejted az egészet.


Amilyen jó marketingje van ebben az osztatlan szaknak, olyan szervezetlen és tömény elméleti az egész, amit aztán keosbb hasznalni sem fogsz tudni.

2021. febr. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Baluba ***** válasza:

Az első válaszolónak nagyrészt igaza van. A legnagyobb félreértés ott van, hogy ez alapvetően egy matematika szak, sokkal több a hasonlóság az ELTE matematikával, vagy a biztosítási és pénzügyi matematika MSC-vel, mint a többi gazdasági vagy pénzügyi képzéssel. Úgy is meg lehet ezt fogalmazni, hogy ha a psz és a GPM között gondolkozol, akkor a a GPM nem neked való. Ha a matematikus és a GPM között, akkor ízlés kérdése, hogy melyiket válaszd.


Ami az elhelyezkedést illeti, a kilátások természetesen nagyon jók. Nem is csak a megszerzett tudás és képességek miatt, hanem a szak státusza miatt. Amint az előző válaszból is láthatod itt a nagyon jók is szenvednek, csak az igazán elit hallgatók végzik el. Ez azt jelenti, hogy mindenhol, ahol ismerik a szakot, és az állás nem szigorúan szakmai (pl nem kell ismerni a számviteli törvényeket), ott a pályázásnál jó eséllyel indulsz, akár releváns a tanult anyag, akár nem.

2021. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én egyébként még a matematika és az alkalmazott közgazdaságban gondolkodom, de semmiképpen sem egy PSZ-ben mondjuk...


Bár a matematika lehet, hogy azért lenne hasznosabb, mert például az éltén elég jó hírű az a szak és talán onnan még külföldre is ki tudok menni MSc-re, valami GPM-hez hasonlóra... Vagy nem?

2021. febr. 1. 16:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!