Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miben más a Corvinuson a...

Miben más a Corvinuson a pénzügy-számvitel ha nappalin,illetve ha levelező tagozaton tanulunk?

Figyelt kérdés
Levelező hátrány-e később a munkaerőpiacon?És a levelező után lehet-e nappali mesterre menni?

2021. febr. 2. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Semennyiben, nyugodtan mehetsz a levelezőre. Lehet utána nappali mesterre menni, és a munkáltatókat nem érdekli, hogy a diplomádat milyen oktatási formációban szerezted. Őszintén egy gazdasági szakra nem pazarolnék nappali szakot amúgy sem.
2021. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Általában kijelenthető, hogy valamennyivel meg van rövidítve a tananyag és a számonkért ismeret a levelezőn (azért nem sokkal), illetve kevesebb ZH vagy prezentáció van, illetve nem biztos, hogy minden szakirány el tud indulni levelezőn is, ami nappalin viszont igen. Lehet utána nappali mesterre menni, ez igaz. A munkavállalás szempontjából annyiban lényeges a nappali, hogy ha ez az első diplomád és gyakornoki helyet keresel, az nappali tanulmányok mellett könnyebb, mert viszonylag sok hely kiköti, hogy nappalisokat keres (adózási okokból), ezen felül nem gondolnám, hogy hátrány a levelezős diploma. Ráadásul ha te négyes diplomát szerzel levelezőn, az biztosan értékesebb, mint egy közepes nappalin.


Az elsőnek van abban igazsága, hogy érettségi után a nappali tagozatos éveket jobb befektetés egy olyan szakon eltölteni, ami kizárólag nappali tagozaton indul (pl. az orvosit nem lehet később munka mellett elvégezni, míg egy pénzügy-számvitel azért különösebb probléma nélkül megoldható így is).

2021. febr. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Arra kérdésre nem tudok válaszolni, hogy a munkaerő piacon konkrét versenyhátrányt okozhat-e, de előnyt nyilván nem jelent. Gazdasági szakon, levelezősöknek faterom saját elmondása szerint a nappali tananyag kb 60-70%-át adja le, ez szerintem elfogadható egy általános értéknek. Az első válasz frusztráltságát nem szabad komolyan venni, elnézést, de értelmes ember ilyet nem mond.
2021. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom milyen frusztráltságról beszélsz utolsó. Arról, hogy gazdasági szakra nem pazarolnék nappali tagozatot? Ez az én véleményem.


Az hülyeség, hogy a nappali tagozat 60%-át adná a levelező. A levelezősök konkrétan JOBBAK mint a nappalisok az összes gazdasági szak esetében. Vagy azért, mert munkanapokon egy másik szakra járnak (mérnöki stb.) és ezért eleve okosabbak. Vagy azért, mert nappalin dolgoznak és ekkor több a munkatapasztalatuk. A levelezősök általában idősebbek, érettebbek, sokkal gyorsabban és jobban tanulnak.

2021. febr. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Én ugyan nem gazdasági szakon tanulok levelezőn, hanem jogi területen, de 1-2 pontot azért cáfolnék.


Semmi hátrányod nincs azzal, hogy levelezőn vagy, mert a diplomába nem írják bele. Hazudhatod akár azt is, ha megkérdezik, hogy nappalis voltál, úgysem néz utána.


A nappali tananyag nem 60-70%-át kell tudni, hanem olyan 90% ugyanaz kb. Nekünk a legtöbb tárgynál tematikára bontva amin pl. nappalin 15 témakör van, levelezőn 14. Szóval 1-2 témakörrel kevesebb max, ami felesleges sallang, azt kiveszik.


Vizsga ugyanúgy van, mint nappalin, ugyanúgy tanulnod kell rá, tehát még nehezebb is talán, mert nem rágják a szádba napi szinten az anyagot, hanem rád zúdítják a hétvégi előadás alatt. Munka mellett szerintem nagyon jó választás. Rugalmasan lehet tervezni vele a normálisabb egyetemeken, ahol tisztában vannak vele, hogy a hallgatók dolgoznak is. Sok egyetem ilyen a nagyok közül is.

2021. febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5%

A nappalisoknak több vizsgájuk van, év közben is lehetnek zh-ik, miközben levelezőn általában egy vizsga szokott lenni minden tárgyból. Alapvetően levelezőn nehezebb végezni, hiszen aki oda jár, hét közben valószínűleg dolgozik, pénteken és szombaton órán van, tehát este munka után kell tanulnia.

Ha nincs munkahelyed, vagy valami más nyomós okod, hogy levelezőre menj, akkor jobb a nappali, hiszen a tananyag ott több. Viszont a munkaerőpiacon és a munkahelyeiden úgyis látni fogod, hogy az egyetemen tanultak töredékét használod, tehát teljesen mindegy, hogy levelezőn a rendes anyag 80-90%-át kaptad meg, hiszen azt sem nagyon fogod használni. A diplomával inkább azt igazolod a munkáltató felé, hogy meg vannak az alapvető szakmai kompetenciáid, terhelhető vagy és tudsz tanulni. Amit a munkád során kell csinálnod, úgyis ott fogod megtanulni, a diploma a bejutáshoz kell. Idővel pedig a korábbi munkatapasztalataid nyomnak igazán sokat a latba, az hogy levelezőn vagy nappalin végeztél nem mérvadó. Talán még számíthat melyik egyetemen végeztél, de szerintem ez is eltörpül a munkatapasztalatok mellett.

2021. febr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy lehet lepontoztok, de én meg úgy gondolkodok, hogy amelyik szak nem igényel mindenképp nappali jelenlétet (mint pl. Orvosi), ott lehet érdemesebb a levelezőt bevállalni. Pont azért, amit az előző is felhozott. A való életben a sok elméleti tudásra nincs is szükséged a legtöbb munkahelyeden. Kedvencem az volt, amikor nálunk munkahelyre jött egy frissen végzett jogászm a főnök azzal kezdte, hogy amit egyetemen tanult azt felejtse el nyugodtan, majd itt két hét alatt megmutatják neki mit hogy kell valójában. Ennyit erről.


Épp emiatt jobb lehet a levelező, mert egyetemi éveid ugyanúgy mrglehetnek, egyetemi bulikba bárki egyetemista elmehet, meg rendezvényekre is szokták hívni a levelezősöket is, viszont marad szabadidőd dolgozni, meg mást csinálni suli mellett, így akár munkatapasztalatot is lehet szerezni. Arról nem is beszélve, mennyi felesleges hercehurcától kíméled meg magad, aminek semmi értelme: varriálni az órarenddel, hogy ne legyen ütközés, harcolni azért, hogy a kötelező tesit teljesítsd (sose értettem, ha kötelező, miért nem hirdetnek elég férőhelyet).

2021. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nappalin tanulok pénzügy számvitel szakon, de van ismerősöm aki levelezőn tanul és én is elgondolkodtam a váltáson. Legfőképp azért, hogy tudják teljes állásban dolgozni. Szerintem a munkaerő piacon amúgy is többet ér a munkatapasztalat. Egyáltalán nem hátrány, ismerősöm eltudott helyezkedni így, plusz már tapasztalatot szerzett. Nappali mellett erre nincs idő és a jegyei sem rosszabbak mint nekem.
2021. ápr. 6. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!