Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-ÁJK és PPKE-JÁK jogi...

ELTE-ÁJK és PPKE-JÁK jogi karáról vélemények?

Figyelt kérdés
Tudom, tudom rengeteg a kérdés nézzem meg őket, de végignéztem az összeset, viszont nem segített. Tudnátok esetleg véleményeket/tapasztalatokat mesélni? Idén érettségizek és nem tudom melyiket jelöljem elsőnek, mert mindkettő színvonalasnak tűnik.

2021. febr. 8. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Most végeztem az ELTE-n. Nehéz és szivatós, sok kitartás és lemondás kell hozzá. Nálunk inkább a polgári jogot nyomják, Pázmányon a büntetőt. A pázmányon úgy tudom vannak katolikus tárgyak (pl. kánonjog), az ELTE-n ilyenek nincsenek. Úgy hallottam mindig, hogy összességében a Pázmány könnyebb, de mivel nem jártam oda ezt nem tudom megerősíteni. Azt viszont igen, hogy az ELTE jó dög szivatós.
2021. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor menj ELTE ÁJK-ra, ha mindenképpen le szeretnél mondani az életről. Sok jó tanácsot kaptam életemben, a legjobb, hogy kerüljem el ezt a szakmát élén a "legjobb jogi karral", sajnos nem fogadtam meg.
2021. febr. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

A Pázmány könnyebb, és még úgyis elég nehéz volt. Örülök hogy nem ELTE-s voltam, nem akarom tudni milyen az az egyetem, ami a PPKE-nál is nehezebb, márpedig az elmondások szerint az ELTE az. Nem éreztem hogy annyira rá lennénk feküdve a büntetőre. Szóval tűrhető de seggelős, mint minden jogi egyetem. Az egyetemeknek vannak specialitásaik, az ELTE-n ilyen ha jól tudom az agrárjog, nálunk ilyen az egyházi jog és a közgazdasági tárgyak.

ELTE-n van 1-2 tárgyból szigorlat, ami azt hiszem olyasmi, hogy megcsinálod 1. félévben a római jog 1.-et, aztán következőben a róma 2-őt, de utána kell még egy összevont vizsgát is csinálni. Szóval egy kis plusz nehézség, ilyen a pázmányon nincs. Ellenben az ELTE régebb óta fennáll, a tanulmányi "kultúra" ott talán fejlettebb lehet, emlékszem mikor átjött egy munkajogi profuk hozzánk tanszékvezetőnek, és mikor ilyen diákcsoport félét hozott létre, alig voltunk páran, nagyon meglepődött. De a pázmányon is van előnye a "kialakulatlanságnak", még 20 év után is egy elég friss szellemiségű egyetem, sok fiatal, jószándékú tanárral.

Mindkettő szép épületben van, egymástól nem is távol. Pázmány ilyen szempontból tetszett, az épületnek vannak patinás de teljesen modern részei is, állandóan építenek, újítanak valamit, pl nemrég a kertbe valami közösségi üvegházat vagy mit húztak fel.

2021. febr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%
Az ELTE nem szivatós, korrektek a vizsgák, pontozás. Azért mert tanulni kell, és mellé GONDOLKOZNI, attól nem nehéz és szivatós, elvégre is egyetemről van szó.
2021. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mostmár valószínűleg késő, de embernek nem ajánlanám az ELTE-ÁJK-t. Életem legnagyobb hibája volt, hogy ide jöttem, mondom ezt úgy, hogy sosem buktaArról nem beszélve, hogy sm el még tárgyat és 4,2-4,7 közötti átlaggal viszem, mintatanterv szerint.


Abszolút 0 empátia van a hallgatók irányába, az itt töltött 3 évem alatt egyszer nem volt az a benyomásom, hogy eljutna a tudatukig (kivétel: Hoffman István meg Nagy Marianna, ez a 2 tanár aranyember), hogy egyébként mi is emberek vagyunk, és sokszor képesek olyan megjegyzéseket tenni, amitől kinyílik a bicska az ember zsebében.


Nem várom el, hogy ne kelljen tanulni, de más karokon látom, hogy lehet anélkül is számon kérni és színvonalas oktatást fenntartani, hogy megaláznád a hallgatókat akiknek a tandíjából úgy egyébként élsz.


Ehhez még csak nem is kell egyetemen kívülre menni, ott a közigazgatási jogi tanszék.


Nem könnyű a vizsga ott sem, de legalább van tankönyv, van előadás ahol elmagyarázzák, és összességében adva van minden, hogy megtanuld az anyagot és levizsgázz belőle. Ennyi lenne a dolguk, és ezt nem minden tanszék/tanár képes megtenni.

Ha minden tanszék ilyen lenne, mondanám, hogy gyere az ELTE-re, de sajnos ők a kivétel (eddigi 3 évem alatt).


Előttem szólónak: ja, nyilván nagyon korrektek a vizsgák meg a pontozás, amikor családjogi vizsgán megbukik a családjogi bíró meg 67%-ra ad kettest, meg amikor 1,7-es évfolyamátlag jön össze egy 1 kredites tárgyra (ezt is sikerült bőven átlag felett megírnom inbefore valaki közli,hogy biztos megbuktál) és közli a tanár, hogy legalább 5-6 napot kéne ráfordítani, miközben szigorlatból van kettő. GT-n is tök korrekt, az 5 oldalas vizsga amiből minden oldalt meg kell írni 50%-ra, különben bukta.


Ha sikerül utána járnod, hogy nem jelent-e hátrányt ha nem ELTE-s a diploma elhelyezkedésnél, ne gyere ide, nem éri meg.


Biztos jönni fog majd valaki védeni a mundér becsületét, de a baráti köröm, akik szintén mind 4,0-es átlag felett vannak, hasonlóan vélekednek, nem bukott diákok kesergése megy.


Nemrég végzett ismerősöm (summa cum laudéval)édesanyja szintén azt mondta, hogy Erasmuson jött vissza a jog iránti lelkesedése, mert itt csak megutálta az egészet.


Arról, hogy az ELTE színvonalasabb meg jobb: lehet, de nekem inkább tűnik megküzdési mechanizmusnak, amit generációról generációra továbbadnak a hallgatók, hogy elviseljék a tanárok hozzáállását.


Valahogy nem látom a Pázmányosokat meg en bloc senkit a ELTE-t köpködni, eddig csak ELTE-sektől hallottam, hogy haha szar Pázmány, ELTE jobb. Elég felnézni az ELTE ÁJK memes-re, van ott pár Pázmányt köpködő poszt, Pázmányoson ilyet nem láttam, pedig mindkettőt hallgatók szerkesztik.


Eszembe jutott még egy érv az ELTE mellett: a perbeszédversenyekre való felkészítés nagyon színvonalas, sikerült többet is megnyerni, CV-n meg kifejezetten jól mutat.

2021. máj. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jobbikostibi ***** válasza:
100%
5/5, hogy lehet ilyen szépen írni
2022. jún. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!