Mennyire nehéz az emelt magyar érettségi?

Figyelt kérdés
Persze tudom, ez relatív, hogy kinek mi a nehéz, de ha nem tanulok csak középszinten magyart, akkor nem is menne az emelt?

2021. febr. 9. 00:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nagyon rá kell készülnöd. Nem tudhatod előre, hogy ki, vagy kinek a műve lesz az érettségibe. Szóval ilyen szempontból kiszámíthatatlan.


Az elemzések még megoldhatóak,, ha tudod az alakzatokat, költői képeket, de, az, hogy mire számíts.


Ha most neki állnál a jövő májusi érettségire készülni, akkor nagyobb az esély 5-re. Tavaly szintemelőztem belőle, 51% lett,ez az akkori körülményekhez képest jó volt, szóbelivel jobb is lehetett volna.


Annyit tudok tanácsolni, hogy ha más emeltet is elfogadnak, akkor azzal jobban jársz.

Plusz: Tudd a költőket képről, mik a műveik, milyen versritmusok vannak.

Nézd vissza a korábbi érettségiket.

2021. febr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
*érettségiben
2021. febr. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! A másik opcióm a biosz emelt lenne (jövőre mindkettő), de attól méginkább tartok.
2021. febr. 9. 12:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag a magyar emelt az egyik legnehezebb. Én bioszból mentem és 83% lett, a magyart nem vállaltam volna be soha, de különbözőek vagyunk, ha te közelebb érzed magadhoz azt, lehet jobban menne. Megnéztél már érettségi feladatsorokat?
2021. febr. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag az egyik legnehezebb. Rengeteg művel tisztában kell lenned, és ott nem elég két mondat bevezetésnek a költőről/íróról. Az írásbeliről nem is beszélve.
2021. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2020ban érettségiztem,hát az elejét nagyon megváltoztatták,ott nem is ,,szövegértés" volt (alapból nem az),ugy hogy el is csúsztam. Az esszé meg a javítón múlik,de azért felcseszős egy tárgy,mert nagyon sokat kell írni,rájönni a logikájára egyes feladatkérdéseknél,hogy oda most mit is kért,mert nem 1 van ami félreérthető,és akkor el is úszik a pont. Minden részre kell szánni időt,ugy,hogy mellette az információkat benyelni,többször átvenni 1-1 anyagot,meg a versek címét/szerzőjét megjegyezni (szerzőnél felkészítő tanár tud segíteni rájönni,hogy a legegyszerűbb,ha nem ismered a verset). Nagyon sok infót be kell nyelni,mondjuk fejlesztő hatása van,meg érdekes tárgy,ha nyitott vagy rá,de én most újrafelvételizek és nagyon nehéz szakot választani,iszonyatosan lekorlátoz. Akkor már a töri,mert azt legalább nagyon sok helyen elfogadják (oka jó kérdés).

Egyedül meg egyáltalán nem javaslom a felkészülést,mert lehetetlen xd Főleg,hogy a tanárok sem tudják úgy javítani az esszét,ahogy egy javítótanár tenné,hanem ha rendes,akkor elolvastatja más magyartanárral is,az is mond szakmai véleményt és akkor jobban átlátható a hiba.

2021. febr. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!