Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ELTE fizika szakja mennyire...

Az ELTE fizika szakja mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Nehezen élvégezhető? Mennyi szabadidő van a szak mellett a magánéletre? Sokat kell tanulni és magolni?

Ha eddig nem voltam jó fizikából és matekból se (most vagyok 10.-es), viszont most kezdett el érdekelni a fizika és nagyon belehúznák, így megérné nekem erre a szakra mennem?



2021. febr. 10. 18:35
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Mit jelent az a "nem voltál jó"?
2021. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig 2-es, 3-as voltam. De ha most belehúzok, akkor jövő év (11.) végére, ami beleszámít majd az érettségi jegybe, feltudnám hozni 4-esre, mert eddig csak az volt a baj, hogy nem érdekelt, mert úgy voltam vele, hogy úgyse fizikából fogok érettségizni. És érettségire már felhoznám belőle magam.
2021. febr. 10. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy új évben, tiszta lappal négyes lennél, akkor felejtsd el.
2021. febr. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Vagy 5-ös, azért nem azt írtam mert nem akarom elbízni magam. De itt most nem az a kérdés, hogy én hányas leszek majd meg vaggok, hanem, hogy mennyire nehéz a szak? Mennyi szabadidőm lenne mellette? Sok időmet elvenné a tanulás? Sokat kell magolni?


Ezekre válaszolj, ha van benne tapasztalatod, ha nincs akkor olyanok válaszoljanak akik tudnak is valamit mondani róla.

2021. febr. 10. 21:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz. Magolni keveset kell. Ész kell hozzá, nem is kevés, a szorgalom nem elég, mert lehetsz bármilyen szorgalmas, az ált. rel.-t nem fogod attól megérteni.
2021. febr. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz. Barátnőm végzett ott. Brutális volt, amennyit tanult, de megcsinálta.
2021. febr. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Természettudományi pályára akkor menj, ha eléggé elhivatott vagy, különben nem lesznek túl jó élményeid, fél seggel nem lehet ezt csinálni.
2021. febr. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy most milyen, nem tudom. Anno - a fizikus szak (tehát nem a tanári szak) - olyan volt kb, hogy reggeltől délutánig órák, aztán úgy éjfélig tanulás, feladatok, stb.


Sikeres vizsgák esetén: "nagy zabálás". :)


HA matematikából gyenge vagy, akkor - attól függően, hogy miért vagy gyenge - vagy felejtsd el vagy irgalmatlan tempóban pótold a hiányosságokat, s állj neki készülni, gyakorolni.


Valószínűleg, ez utóbbi csak akkor járható, ha csak azért vagy gyenge belőle, mert egyáltalán nem foglalkoztál vele, s az órákra is füldugóval ültél be, de amúgy van eszed, s kellő motiváció esetén kitartásod is, de még ez esetben is igen valószínű, hogy hozzáértő segítőre lesz szükséged.


(Utóbbi út személyes tapasztalat, relatíve későn "értem be", de akkor rákapcsoltam, s egy évig - az ELTE-n tartott felvételi előkészítő mellett - napi átlagban kb 6 órát foglalkoztam tanulással, feladatmegoldással. De ezt úgy értsd, hogy például még akkor is, amikor sétáltam, gyaloglás közben könyv volt a kezemben, s tanultam.


De még amikor épp nem tanultam vagy gyakoroltam, akkor is - mondjuk a buszon ülve vagy épp elalvás előtt is - valamilyen tényleg húzós fizikai problémán agyaltam, vizualizáltam magamban magát a problémát, mintha kísérleteznék, illetve fejben magam elé vetítve vezettem le az egyenletek megoldásait.


Végül maxpontos lett a felvételim, de úgy érzem, meg is érdemeltem.


Gondold át, dönts jól!

2021. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek, 8-asnak különösképp! :) Átgondolom.
2021. febr. 14. 00:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!