Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért szídják ennyire az...

Miért szídják ennyire az építészmérnöki képzést?Mindenhol szinte azt hallani, hogy nem éri meg.

Figyelt kérdés

2021. febr. 10. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
Mert sokkal nehezebb elvégezni mint mondjuk egy turizmus-vendéglátást, és a turizmussal sokkal többet lehet keresni!
2021. febr. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Építőipar sajnos múlt századi körülmények és felfogás között le van még ragadva. ( ezt a napi 10-11 óra melót, netán szombatozást el lehetne már felejteni. Valamint sok cégnél trükköknek minden xaron.) Továbbá ha megnézel egy keresetekkel foglalkozó oldalt akkor azért az tény, hogy az építőiparban dolgozó mérnökök bére azért el van maradva a gép/ IT vagy egyéb más iparágakéhoz képest. Nőként igen igen karakán természetednek kell lennie, hogy tudj ebben az iparágban érvényesülni. Kérdés, hogy ezt az állapotot is úgy sikerült elérni, hogy a jelenlegi kormányzat a világ pénzét ráömlesztette erre az iparágra. Előtte kifejezetten keserves volt a helyzet.
2021. febr. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 tambi3 ***** válasza:
100%

Kedves Kollégák!


Remélem, hogy nem veszitek sértésnek a megszólítást egy repülőgéptervezőtől, bár lehet sejteni, hány repülőgépet is kellett terveznem a végzéstől eltelt négy évtized alatt... Mindenesetre innen hoztam magammal a fémek szeretetét.


Én is, mint annyi más "deklasszált elem", az építőiparban kerestem menedéket a dologtalanság elől. Szerény kis csarnoképítő cégem van, így napi szinten kapcsolatot tartok sokféle tervezővel. Munkájukat többé-kevésbé (inkább "többé") össze lehet rakni a matematika és a fizika nemes tudományából, kivéve az építésztervezőt, akinek bizony fantázia is szükségeltetik, így inkább művészek, mint "iparosok". Annyi bizonyos, hogy minimális rezsivel a 2-3, néha 4 millióra is "levesznek" havonta...


Mivel mégsem egy Munkácsyról, Rembrandtról, vagy a velük egy kategóriába sorolt Makoveczről van szó, úgy gondolom, hogy ez igen tisztes megélhetést biztosít. Nagy kár, hogy az általam ismert egyik tervező sem ismeri a naptárt, vagyis a határidőt. Még ennyi pénzért sem...


Fentiek alapján nem érné meg az építészmérnöki képzés??? Szerintem meg megéri. Ezt is, mint annyi mást, lehet jól is csinálni..., még anyagilag is!


Derűs napot mindenkinek!

2021. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!