Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakra jelentkeznétek...

Melyik szakra jelentkeznétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég nagy dilemmában vagyok, ugyanis február 15. hétfő éjfél a jelentkezési határidő. Érdekel az egészséges életmód, a táplálkozás és a hormonrendszer kapcsolata, a különböző reformkaják stb.,emiatt a dietetikán gondolkozom. A PTE vonz, mert nagyon szimpatikus Pécs, és én eléggé introvertált vagyok, nem szoktam bulizni, inkább a nyugit szeretem. Nem tudom, hogy oktatás szempontjából jobb-e a Semmelweis.

Sajnos a dietetika szakkal van némi aggályom, mint például a laborozás, ugyanis nem vagyok túl gyakorlott benne, ráadásul úgy érzem, vannak hiányosságaim bioszból, annak ellenére, hogy jók a jegyeim, és érdekel is.


A másik szak, vagyis szakcsoport az a különböző gazdasági szakok, kereskedelem-marketing, gazdálkodás és menedzsment, illetve az emberi erőforrások. Az egyik családtagom nagyon ezeket nyomja, mivel szerinte csakis ilyen végzettséggel lehet majd elhelyezkedni, és persze sokat keresni. A törit utálom, nem is tudom, illetve a gazdasági és politikai dolgokat egyáltalán nem követem. Sokan mondják, hogy Dunát lehetne rekeszteni azokkal, akik ezeken a szakokon végeznek, de nem tudom, kinek higgyek.


A kommunikáció és médiatudomány is felmerült bennem, mivel érdekel az írás, sokak szerint tehetséges is vagyok, de ugye introvertált, szóval lehet nem passzolna a szakhoz a személyiségem.

Az elhelyezkedésről itt is van aki jót mond, valaki szerint meg ez is túltelített.


Ezenkívül még a pszichológia érdekel, viszont nem vagyok az a nagyon tanulós típus, így félek, hogy sok lenne nekem. A pontjaim lehet, hogy elegendőek lennének, de tényleg nem vagyok az a szorgalmas típus.


Inkább humán beállítottságúnak mondanám magam, de a törit és az irodalmat nem szeretem, nem is tudom, viszont nyelvtanból és nyelvekből jó vagyok. A gyakorlati dolgokban elég bénának tartom magam, bár sokak szerint csak nem bízom magamban.


Tudom, hogy ezt nekem kell eldöntenem, és rengeteget rágódtam rajta, (most is azt teszem), viszont érdekelne tapasztaltabbak véleménye, hogy melyik szak lenne ezek alapján nekem való. Nagyon örülnék, ha olyan is írna, aki ezen szakok valamelyikére jár vagy már akár elvégezte.

Elhelyezkedés, jövedelem és persze a nehézség is fontos szempont.


Köszönöm előre is!



2021. febr. 12. 20:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 🙂
2021. febr. 13. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!