Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek ezek alapján...

Szerintetek ezek alapján nekem milyen irányba kellene továbbmennem?

Figyelt kérdés

Egy év múlva érettségizek de nem igazán tudom, mit kellene vagy akarok csinálni majd a jövőben csak azt hogy mindenképpen szeretnék egyetemre menni.

Rólam: 4-es, 5-ös tanuló vagyok, több ötössel (csak 1-2 négyes van). A reál és természeti tárgyak nagyon messze állnak tőlem. A humán tárgyak, magyar, töri és az angol amiben jó vagyok és jobban is szeretem, legjobban az angolt. Jó nyelvérzékem van, maximalista vagyok, tudok nagyon szorgalmasan tanulni ha akarok, de sokszor csak magolok. Amire eddig gondoltam az fordító/tolmács és jog, habár az utóbbiról mindenki csak lebeszél, miszerint nagyon nehéz, nem megy az mindenkinek. Pedig a jog érdekel legjobban.

A leírtak alapján tudnátok segíteni, milyen irányban kellene továbbmennem? Ötletek, tanácsok? Bármi jöhet.



2021. febr. 13. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Menj jogra.
2021. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy mi érdekel, esetedben a jog, ne hagyd magad lebeszélni.
2021. febr. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha a jog érdekel a leginkább mindenképp menj arra. Én nyelvszakos vagyok és tolmács-fordító MA-ra szeretnék majd menni és az eddigi tapasztalataim alapján ez sem való mindenkinek. Szerintem nem csak nyelvérzék szükséges hozzá, hanem jó kommunikációs készség (főleg ugye a tolmácsoláshoz), jó memória és nem árt ha az ember nem csak egy idegennyelvet beszél hozzá (természetesen, hogy minél jobb munkakört tudj betölteni, magas fizetéssel).

Ha esetleg nyelvszakra mész (a te esetedben anglisztikára), akkor a diplomáddal elhelyezkedhetsz multinacionális cégekben, SSC-kben vagy esetleg nagykövetségeken és egyéb kulturális szervezeteknél. Természetesen ezekhez is elvárás egy jó kommunikációs készség és jó probléma megoldó képesség, a magas szintű nyelvtudásról nem is beszélve.

2021. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!