Papa01 kérdése:

Sürgős!! Melyik szakot válasszam az egyetemen? Esetleg tanfolyam? (-művészet-)

Figyelt kérdés

Sziasztok 19 éves vagyok és most fogok érettségizni.

3 helyet tudok megjelölni, de nem tudok dönteni.

Milyen magasak az elválások a bekerülésnél? Még nincs sok "művem" amit be tudnék küldeni.

Melyik szakot éri meg a legjobban kitanulni ezek közül: animáció, fotográfia, media design, mozgókép, tervezőgrafika.

Szeretek mindenféle dolgot ami fotókkal, képekkel, digitális/ analóg rajzokkal, stb. foglalkozik.

Pro-kontra szempontok:

mennyire nehéz bekeruni az egyetemre, későbbi fizetés, önállóság mennyisége stb.

B tervnek az áll fent, hogy tanfolyamot választok egyetem helyett. Ebben az esetben melyik válasszam?

Köszönöm a válaszokat előre is.



2021. febr. 14. 17:51
 1/4 anonim ***** válasza:

SZTE képi ábrázolás: nem járok oda de ismerösöm igen, a szak valahogy úgy néz ki hogy mindenbe belekóstolnak a tanulók, később lehet szakosodni tervezőgrafikára, meg festészetre.

Akik már az egyetem előtt tanultak grafikát azoknak unalmas lehet a szak.

Úgy rémlik kerámia meg üvegművészet tanulására is van lehetőség.

Láttam h valaki diploma munkának concept artot csinált, szóval gondolom ha kitalálod mivel us akarsz foglalkozni, akkor nem beszélnek le róla.

Felvételi statisztikában úgy láttam h kb annyian jelentkeznek oda első helyen mit amennyi ember fel is vesznek. Míg ez MOME összes szakán kb 10szeres.

Gyakorlati felvételi vizsgán tárgyábrázolás meg portré van. Meg egy beszélgetés mik a terveid a szakkal. Portfolió úgy tudom opcionális és a gyakorlati vizsga határozza meg h bekerülsz.

Nekem úgy tűnik h az egy olyan szak amire úgy is nagy esély van bekerülni h nem vagy profi.

2021. febr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Még a Mome animáció, tervezőgrafika, meg Eger tervezőgrafikáról tudok írni.Ezekre tavaly jelentkeztem, de nem vettek fel. De le tudom neked írni mit tudok a felvétel folyamatról.

Mindkettő tervezőgrafikán túljelentkezés van. Mome 15 helyet, Eger 30 helyet hirdet, amikre 300+ ember jelentkezik.

Mome: előre kiadott feladat van, amit meg tudsz nézni az oldalukon már most. +össze kell állítanod a portoliód a megadott szempontok alapján és ez az első forduló (összesen három van). Itt kb a jelentkezők nagy része ki is esik.

Eger: június (nem biztos) elején van a gyakorlati felvételi, portfolió leadás, kb 30 oldalból álló pdf, de nyílt napon mondták h összetett munkákat is várnak, hogy több oldalon legyen ecsetelve egy logóterv például.Aztán van egy kéthetes kiadott feladat.

2021. febr. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Még mindig az első.

Nekem ahogy lejött művészeti képzéseknél nagyon rajtad áll h mit tudsz kihozni belöle fizetés szempontjából. Ahogy látom a sokan mennek tanárnak utána, nemcsak állami hanem magániskolákba is.

Lehet a legjobb ha már most elkezdesz egyéni vállalkozásban gondolkodni.

Nekem egy OKJ grafikus bizonyítványom van. Most kaptam állást kisvárosban pályakezdőként szakmunkás minimálbért kapok majd. De öszíntén nem tudom h alkalmazottként művészeti területen mennyi lehet idővel a fizetés.

2021. febr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2021. márc. 3. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!