Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs motivaciom tanulni,...

Nincs motivaciom tanulni, segitsegek?

Figyelt kérdés
Semmi kedvem sincs tanulni es evvegen egy 4.5os atlag nem lenne rossz... mar most el kene kezdeni normalisam tanulni ha ilyen eredmenyeket szeretnek. anyam folyton basztat hogy tanuljak, apam leszarja, testvéremnek meg kituno eredmenyei vannak mindig es mindig hozza hasonlitanak, egesz nap tanul. Nekem nagyon nehezen megy a tanulas es nehezen tudok koncentralni legyszi segitsetek!

2021. febr. 15. 14:48
 1/6 A kérdező kommentje:
most 3.8 az atlagom es a cel minimum a 4.5
2021. febr. 15. 14:49
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, a motiváció valamilyen szinten már megvan. Inkább a módszeren változtass. Próbáld ki a pomodoro technikát. 25 perc tanulás 2 perc szünet. 3x25 perc után 15perc szünet. Vagy ahogy kényelmes. Lehet akár 30 perc tanulás, 8 perc szünet, stb. Hajrá! Csak ügyesen!
2021. febr. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
koszonom szepen!!
2021. febr. 16. 16:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Elnézést, elírtam 25 perc tanulás 5 perc szünet.
2021. febr. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el futni, ha a tanulás nagyon sürgős akkor csak fél órára, jobban tudsz majd koncentrálni.
2021. febr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A Pomodoro technikát használom én is, nekem nagyon bevált. Esetleg halkan zenét is tehetsz be, de ha zavar akkor ne. Néha, ha nagyon hosszú az anyag, akkor megadott bekezdések után megengedek magamnak egy gumimacit :D. Ha segíts, akkor nyugodtan "dekoráld" ki a jegyzeteidet, pl. Kihúzófilcekkel a színek miatt lehet jobban eszedbe is fog jutni az adott anyag. Sok sikert!
2021. febr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!