Skandinavisztika szakra jelentkeztem, de kicsit összezavarodtam a rendszerben. Mit jelent az, hogy ez egy minor szak?

Figyelt kérdés

Van egy minimális norvég és dán tudásom, érdekel a kultúra, az egész térség összességében, és később szeretnék ezzel foglalkozni, így jelentkeztem az ELTE - BTK germanisztika (skandinavisztika) szakára. Nagyjából eddig képben voltam a felsőoktatási rendszerrel, de most nagyon sok infót kaptam egyszerre, és nehéz letisztázni a dolgokat.


Szóval: ezen a szakon akkor, ha felvesznek, milyen majorok közül választhatok, és ezek mikor lesznek aktuálisak? Úgy összességében, ha ezt olvassa egy ex/aktuális skandis, akkor örülnék, ha írna pár szót (vagy sokat) a szakról, de leginkább arra vagyok kíváncsi, hogy ezek a dolgok mennyire tisztulnak majd ki idővel, mert nagyon szeretnék felkészült lenni, ha esetleg eljutnék a beiratkozásig. Köszi!



2021. febr. 17. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
2021. febr. 17. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A minor egy ugymond 2.kepzes aminek csak a fo targyait tanulok 50 kredit ertekben.


A foszakod a sced/norveg/dan/finn lesz es emelle felvehetsz barmilyen minort VAGY ha nem akarsz minort felvenni az alapszakod specializalojat valaszthatod mellette.


Felveheted minornak barmelyik masik nyelvet ( termeszetesen utana kell nezni van e a szaknak elokovetelmenye oroszon minimum 1000 szo ismerete a beugro, francia/spanyol/olasz minoron a nyelvvizsga kell belole, lengyel/portugal/japan/kinai szakon nincs elokovetelmeny)


A minorokat az elso felevben erdemes felvenni ugyanis sokan jelentkeznek es van ahol az 1.felevben megszerzett jegyeid alapjan maradhatsz bent egy minoron vagy sem ( mi pl sveden ha 4esnel rosszabbat kaptunk nem folytathattuk a minort az 1.felev utan)


Ha szeretned felveheted a torit is/ angol, / nemet stb csak tenyleg figyelj az elokovetelmenyekre :)


Osszegezve

Alapszak : 120 kredit ( skandinavisztika)

Minor : 50 kredit ( amit valasztasz VAGY skandi specializacio)

Szabadon valaszhato targyak : 10 kredit ( ez lehet barmilyen targy, ha akarsz akar az AJKs orakat is felveheted )

2021. febr. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja egyebkent en sved minoros voltam olasz szakkal, az alapszakosokkal voltunk egyutt sveden es vert izzadtunk. Svedre sokkal tobbet tanultam mint olaszra abban a 4 evben mig ott tanultam (csusztam egy evet az erasmus miatt, mert volt olyan targy amit nem tudtam elfogadtatni es raepulos volt), szoval baromi nagy volt a hajtas . Oszinten a norveg/ dan szakot nem ismerem egyaltalan sajnos, nem volt veluk nagyon erintkezesem, de esetleg hatha ismerek valakit aki utana tud neked kerdezni :)
2021. febr. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Húha, de jó, köszönöm! Így sokkal logikusabb, és nagyjából értem. Amúgy nem feltétlen csak a dán/norvég irány lebeg a szemem előtt, inkább a svéd a nagy cél. Most a nagy munkanélküliségben rájöttem, hogy NAGYON meg akarom erőltetni magam, úgyhogy az sem baj, ha nagy falat lesz. :D Köszönöm!
2021. febr. 17. 18:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A sved nagyon jo volt abbol a szempontbol hogy kapni fogsz magad melle majd egy felsobbevest akivel tanulhatsz :) nekunk is volt minoron a tanar mindenkihez kirendelt egy felsobbeves svedest. Ha oda kerulsz Madl tanar urat csokoltatom, es keszulj fel a hihetetlenul szenvedos 10 mondatosokra ( kb a 2.oratol kezdve minden oran ropdolgozat legalabbis Madlnal ahol 10 mondatot le kell forditani :D felev vegen mar ilyen kaliberuekre gondolj hogy Kinga azt hitte hogy milyen szep nap lesz, addig amig bele nem csapott a melankolia 😂) ha konkretan a sveddel van kerdesed akkor nagyon szivesen segitek , vagy ha meg van kerdesed magarol a btkrol :)
2021. márc. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Svéden kb hányan voltatok?:)
2021. jún. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös!

Én nagyon örülnék, ha tudnál mesélni a btkrol:) Milyenek az emberek, a közösség? HÖK mennyire jó? Megéri oda menni? Valamint nagyon jó lenne, ha tudnál mesélni a gólyatáborról!

2022. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!