Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen a távoktatás ellenér...

Egyetemen a távoktatás ellenére miért van kötelező jelenlét élőben, webkamera stb? Miért nem elég ha akkor nézem vissza a felvételt és tanulok a amikor ráérek?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Visszanézni? Nálunk nem is lehet ilyet.
2021. febr. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk megtartották az órákat online (kötelező volt a jelenlét és a kamerát is be kellett kapcsolni) és tilos volt őket felvenni, illetve nem kaptunk semmiféle külön anyagot (nem lehetett visszanézni az órát, nem kaptunk ppt-t, nem kaptunk vázlatot stb., semmit). Nem tudom mi értelme volt.
2021. febr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%

Fordított esetben te szeretnél 40 arc nélküli embernek beszélni 8 órán keresztül? Én biztos, hogy nem. Ha a tanár készült az órára akkor elvárhatja, hogy ott legyél kamerán keresztül és legalább meghallgatsd.

Örüljünk hogy nem kell bemenni, úgyhogy kibírsz talán ennyit.

2021. febr. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
De miért féltik ennyire a tananyagot mikor vizsgázni úgyis csak az egyetemen lehet és beiratkozva méregdrágán. Nem elavult és dedó ez egy kicsit a külföldi ingyenes online egyetemekhez képest? Ennyire féltik a megélhetésüket? És mi van akkor ha valaki vizuális és tényleg többször visszanézné mert csak úgy képes megtanulni? Miért nem adnak erre lehetőséget?
2021. febr. 17. 17:48
 5/16 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk pl nincs ilyen. A jelenlétet abban mérik, hogy megírod-e a házit, amit kiadnak (és ami 3x több idő, mint megjelenni órán), illetve minden videó elérhető, ami tök jó, csak épp emiatt nincsenek egyáltalán órák, csak konzultáció.


Mindenki döntse el maga, hogy ez jobb-e. Szerintem nem.

2021. febr. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Jó is lenne a visszanézhető videó mert segítene tanulni. Amit nem tudtunk megjegyezni esetleg leírni az ott lenne. Helyette így "csak" a ppt-ket érhetjük el.
2021. febr. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
32%

Mondj már egy ingyenes, külföldi online egyetemet!


Te örülnél neki, ha az óra közben rólad felvételt csinálnának amit bárki bármennyiszer megnézhet és akár szerkeszthet?

2021. febr. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan tanárom aki kamerát sem kapcsol és nem is kéri tőlünk sem. Lehet pont emiatt 7es válaszoló.
2021. febr. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

De nem kellene nekem a tanár feje, elég lenne ha vissza tudnám hallgatni.


Lehetne erre valami megoldást kitalálni, hogy legyen az óráról felvétel de visszanézve már csak hang legyen.


6os vagyok

2021. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
97%

Személyiségi jogok miatt nem engedi mindenki, hogy felvegyék. Nálunk minden résztvevőt egyesével megkérdeztek.

Egyébként jegyzetelj, akkor lesz mit visszanézned.

Nálunk a megosztott oktatói jegyzetekre is többnyire rá van írva, hogy ne oszd meg, mivel nincs kész, lehet benne hiba.

Különben épp azért, amiért katalógusok órák vannak jelenlétiben.

2021. febr. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!