Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-BTK klasszika filológia...

ELTE-BTK klasszika filológia szak vélemények? Az gond ha úgy jelentkezek oda hogy nem tanultam még latint?

Figyelt kérdés

2021. márc. 2. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
96%

Kizárt, hogy felvegyenek erre a mesterszakra, ugyanis:

Idegennyelv-követelmény:


A mesterképzésbe való belépés feltétele 10 kredit értékű latin és ógörög nyelvismeret igazolása.


Írásbeli szakasz:


A jelentkezőknek be kell adniuk egy motivációs levelet, továbbá a klasszika-filológia szakirányból írt szakdolgozat másolatát, vagy a témába vágó írásbeli munkát.


Az írásbeli szakasz pontszámát a motivációs levél és a benyújtott írásbeli munka értékelésének eredménye adja.


Beküldés/leadás módja, határideje:


2021. május 17-19. között a szakot gondozó Intézet részére kizárólag elektronikus úton (a részletekről május elején tájékoztatja a jelentkezőket a Felvételi Iroda). A küldeményhez csatolni kell egy kísérőlevelet a mellékelt dokumentumok felsorolásával.


Szóbeli szakasz:


Latin és ógörög nyelvű szöveg fordításából, a hozzá kapcsolódó nyelvtani kérdésekből, illetve az előre megadott szakirodalmi tételek alapján szakmai beszélgetésből áll.

2021. márc. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én értem rosszul, de véletlenül nem az ókori nyelvek és kultúrák alapszakra gondolsz(itt van klasszfili specializáció)? A klasszika filológia megnevezésű szak már valóban csak mester szinten indul, és az első válaszoló tökéletesen leírt ezzel kapcsolatban mindent.

A kérdésedre válaszolva pedig, abban az esetben ha csak most érettségizel és felvételizel egyetemre, nem gond ha nem tanultál latint. Nyilván tud jól jönni, de semmi hátrányt nem fog okozni, alapszinttől tanítanak mindenkinek, az ógöröggel együtt.

2021. márc. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, elnézést a félreértésért most fogok érettségizni és az ókori nyelvek és kultúrákon belül jelöltem meg a klasszika filológiát.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2021. márc. 3. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!