Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biológia tanárból Vegyész?...

Biológia tanárból Vegyész? Megéri?

Figyelt kérdés

Diplomáim: Biológus BSc & Biológia tanár MSc. Jelen pillanatban tanárként dolgozom egy vidéki iskolában.

Cél otthagyni a tanári pályát és laborban vagy üzemben dolgozni a gyógyszeripar területén és ott karriert építeni.

Szeretnék még tanulni és fejleszteni magam. Leadtam idén a felvételit 3 levelező képzésre: Biológus MSc (DE-TTK), Vegyészmérnök BSc (DE-TTK), Vegyész BSc (NYE).

Gyógyszerészetire is felvennének, de sajnos az csak nappalin indul, nekem pedig dolgoznom kell, így a levelező képzés jöhet szóba csupán.

A biológusokat a gyógyszeriparban leginkább a kutatásban foglalkoztatják, ami Magyarországon elég szerény mértékeket ölt, vagy esetleg biotechnológiában pl: fermentáció/ baktériumtenyésztéls / hatóanyag extrakció…stb.

A vegyész jól használható szakértelmet ad, (pl: szerves színtézisek), egy biológia BSc diplomával kombinálva érdekes lehet, viszont csak NYE-n volt levelező, félek, hogy gyenge a suli.

Szerintetek mi a legjobb stratégia, mi mellet döntsek a megjelölt opciók közül, minek lenne a legnagyobb realitása?

Penge vagyok kémiából és bioszból, valamint angolul is jól beszélek, szoktam szakmai anyagot fordítani. Matekból sajnos gyengébb vagyok mert már régen foglalkoztam vele és nem ebbe invesztáltam eddig az energiáim, így a mérnöki lehet nehéz lenne.

30/F



2021. márc. 2. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó az irány, de van egy kis gond: a vegyészképzésben nagyon-nagyon sokat számít a laborgyakorlat (vegyész ismerőseim éveken keresztül laborról laborra jártak), amit egy levelező jellegű képzésben nem tudom, hogy milyen hatékonysággal tudnak átadni. Tehát pont az az cél, hogy használható gyakorlatias tudást szerezz nem teljesül. De egy molekuláris biológia szakirány is eléggé sok laborgyakorlatot igényel, de az talán könnyebb. És tényleg nem arról van szól, hogy mennyire vagy penge, hanem egyszerűen ott kell lenni és csinálni kell, mert ezeket a gyakorlatokat nem lehet könyvből megszerezni.
2021. márc. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Miért akarod otthagyni a tanári pályát, ha szabad kérdeznem? :)
2021. márc. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Első:

A laborgyakorlatok hétvégére vannak időzítve.

Második:

Szeretek tanítani, a diákok is kedvelnek, próbálok segíteni nekik mindenben, valamint a természettudományokat is nagyon szeretem… Viszont a versenyszféra jobban vonz mostanában. Ott ha többet dolgozol és jobban akkor több erőforrásban részesülsz…fontos dolog mert egy napon majd valószínűleg nekem is lesz családom és nem szeretném, ha a gyermekem bármit is nélkülözne. A gyógyszeripar /biotechnológia pedig egy olyan iparág ahol a statisztikák szerint magas fizetések vannak, eme területen már rendelkezem némi ismerettel, egy vegyészethez kötődő másoddiplomával még korrigálhatnék a dolgon.

2021. márc. 3. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!