Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az Állatorvosi Egyetemet...

Az Állatorvosi Egyetemet érdemes elkezdeni 22 évesen egy gazdasági alapképzés után?

Figyelt kérdés
Jelenleg az utolsó évembe vagyok egy gazdasági szakon de rájöttem, hogy igazából állatorvos szeretnék lenni. Ezt az egyetemet már mindenképp be szeretném fejezni. Szerintetek érdemes a maradék 5 állami félévemmel elkezdeni az állatorvosi egyetem osztatlan állatorvos szakját? vagy esetleg tudtok olyan külföldi egyetemet ahol ingyenes az állatorvos képzés és jó is? Várom olyanok tapasztalatait akik szintén hasonló cipőben jártak és egy alapképzés elvégzése után kezdték el az állatorvosi tanulmányaikat.

2021. márc. 4. 15:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát kalkuláld bele, hogy 1-1,5millió egy félév, amint elfogynak az állami féléveid fizetni tudod-e. Valamint azon is gondolkodj el, hogy fel kell készülnöd emelt biosz és kémia érettségigire és a bejutáshoz szép eredményeket kell elérned, mert 440 körüli a ponthatár. Ha úgy érzed ezekre képes vagy akkor gondolkodj Magyarországban. Külföldről sajnos nem tudok nyilatkozni. Szerintem 22 évesen még nem késő elkezdened, csupán viselned kell az anyagi következményeket és fel kell mérned képes vagy e megugrani a felvételi követelményeket.
2021. márc. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Hát nem tudom milyen irányban akarsz később elhelyezkedni, de most van/lesz egy nagyon jó lehetőség az egyetemen. Szóval annyi a lényeg, hogy az önköltséges szakra leviszik a ponthatárt 400 pont környékére. Ez még tudom nem sok, hiszen azért csak 1,47 millióba kerül egy félév. Viszont ha haszonállat gyógyászatban (szarvasmarha, sertés, stb.) akarsz elhelyezkedni, akkor az egyetem vezetéséért felelős alapítvány tud Neked adni ösztöndíjat, Marek József Ösztöndíj a neve, és akkor a képzés teljes összegét az alapítvány állja. Viszont ehhez vannak ám feltételek. Az első, hogy motivációs levelet kell írnod, egy elbeszélgetésre be kell menned, és egy állatorvostól igazolást, hogy eddig is segítetted a haszonállatok ellátását. Illetve 30 kreditnyi haszonállatokkal foglalkozó kurzust el kell végezned és vállalni, hogy a diploma megszerzése után 10 évig haszonállat gyógyászattal vagy élelmiszerbiztonsági feladatokkal kell foglalkozni. Eléggé lekorlátoznak ezek a feltételek, de ha ilyennek akarsz amúgy is foglalkozni, szerintem egy nagyon jó lehetőség lehet, főleg így hogy már csak 5 féléved maradt. Ha bármi kérdésed lenne, írj nyugodtan
2021. márc. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!