Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Itthoni mérnöki tanulmányokkal...

Itthoni mérnöki tanulmányokkal külföldön is lehet elérni sikereket?

Figyelt kérdés
Ha én itthon a BME-n gépészmérnöknek szeretnék tanulni, és egy MSc-ig eljutok, akkor azzal külföldön (pl. Németország, Anglia) is el lehet helyezkedni, vagy ahhoz túl kevés egy BME-s diploma? Most nem kisebb vállalkozásokra gondolok, hanem mondjuk vmilyen autógyár, stb.

2021. márc. 5. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, országonként változik.


Pl.: India és Kínából rengeteg kamu diplomával rendelkező, akár orvosi végzettségű emberek emigráltak Kanadába és USÁba és egy időben volt hogy tényleges diploma nélkül eltudtad helyezkedni korházakban.


Ami elég gáz, így szigorítottak a dolgokon.


Szerintem EU-n belül nincs gáz, EUn kívül meg tényleg ötletem sincs.


Amúgy a BME-t nem kell lenézni, a ranksorolás nem tükrözi a oktatás és tudás minőségét. Tele van olya látszólag irreleváns szepontokkal a pontozó rendszer, hogy például "Hány küldifi diák tanul az egyetemen" stb...

2021. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Gépészmérnöki területen a 201-300. helyen van a világon a BME, azért az nem rossz
2021. márc. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Azt természetesen tudtam, hogy a BME-n ha tanulsz, akkor nagyon sok mindent elérhetsz vele, csak azt szerettem volna megtudni, hogy elég-e a külföldi munkákhoz. Köszönöm szépen a válaszokat!

Ha esetleg valaki ugyanígy a BME-n végzett, és most külföldön dolgozik, nagyon örülnék, ha elmondaná a tapasztalatai/tanácsait.

2021. márc. 5. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

BME gépészmérnök diplomával külföldön is lehet munkát találni.


De ha Nyugaton valami menő cégnél szeretnél menő pozíciót szerezni, akkor már komoly tapasztalat kell, nagyon jó nyelvtudás és nyilván az is számít, ha legalább a mesterképzést valami helyi jó nevű egyetemen (pl. München, Karlsruhe) végezted. A jellemző egyébként az, hogy a BME után valami külföldi cég magyar leányvállalatához kerül a fiatal mérnök, ott fejlődik és ha kiemelkedő munkaerő, akkor képzik, céges tanfolyamokra járatják, külföldi kiküldetéskre kezd járni az anyacéghez és később talán felkínálnak neki egy állást ott az anyacégnél, így kerülnek ottani jó pozíciókba magyarok. Tehát a lényeg, hogy az illető már tapasztalt, jó munkaerő, ismeri a céget, dolgok működését és ekkor már alig számít, hogy Budapesten, Miskolcon, Győrött, Bukarestben, Prágában, Krakkóban vagy Torinóban, Párizsban, Berlinben szerzett diplomát.

2021. márc. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ehhez még akkor azt szeretném megkérdezni, hogy itthon az ilyen cégeknél van most kereslet fiatalabbakra? (pl Mercedes, Bosch)
2021. márc. 6. 08:00
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szinte mindig keresnek gyakornokokat a multik
2021. márc. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Igen, simán ki lehet jutni, de a legkönnyebben úgy, ha német cég hazai leányvállalatánál kezdesz, és cégen belül vándorolsz ki. Utcáról nehezebb. A gépész e tekintetben nem a legjobb diploma, informatikusként jóval könnyebb kijutni. Az is segít, ha még egyetem közben kijutsz Erasmussal egy “jobb” külföldi egyetemre például TUM egy évre… küzdeni kell a céljaidért, sokat tanulni, ügyesnek lenni.


A BME-s diploma nyugaton noname-nek / középsz@rnak számít, még régiós összehasonlításban is. Le vagyunk maradva még a csehektől is. De ez ne keserítsen el! Tanulj jól, menj ki Erasmussal, legyél gyakornok német multinál és dolgozz német multinál. A többi adódik magától. És menj inkább villamosmérnöknek vagy informatikusnak.

2022. szept. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!