Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemistaként mikor kezdtél...

Egyetemistaként mikor kezdtél dolgozni gyakornokként?

Figyelt kérdés

Hány félévet tanultál egyetemen mielőtt szakirányú munkát, vagy gyakorlatot vállaltál volna?


Főleg a hivatalos érdekel, de megoszthatjátok azt is, ami nem volt teljesen az.


Írjátok le azt is, hogy milyen szak és hogy alap vagy mester képzés.


Érdekelne az is, hogy fizettek-e rendesen/csak jelképesen/csak a tapasztalat miatt mentél.


Azt is mondjátok, hogy ez mennyire lendített előre a karrieretekben.



2021. márc. 7. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Pénzügy és számvitel alapképzés. 2. félév utáni nyáron.


Hivatalos, gyakornoki munka.


Kapok rendes fizetést.

2021. márc. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szintén pénzügy és számvitel alapszakon tanultam, a diplomaszerzés előtt 7 hónappal szereztem az első teljes munkaidő állásomat, azt megelőzően csak a kötelező szakmai gyakorlatokon, és minimális egyéb munkában vettem részt. Banki alkalmazottként kezdtem el dolgozni, végül egy évig voltam ott. A fizetésem az akkori minimálbér volt (sokat dolgoztam, ezért marhára nem voltam vele elégedett), ezen felül elég jó cafeteria+céges autó (utóbbi nem lett volna alapból, de szerencsésen alakult). Egy év után léptem más munkahelyre és más területre, jól jött ki, hogy bankban kezdtem a karrierem, de csak nagyon kevés pozíció mozgatja meg a fantáziámat annyira, hogy esetleg egyszer még vissza akarjak menni. Most (pár évvel később) adózással foglalkozom, és eddig úgy néz ki, lényegesen jobban jöttem ki (anyagilag is), mint azok az ismerőseim, akik a korosztályomban bankokban építettek karriert. Azért persze nekik sem rossz.
2021. márc. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök alapszak.

4 félév után mondhatni jelképes (minimálbérnél kisebb) összegért dolgoztam pár hetet nyáron. Ezt még szinte hobbiból, nem lett volna kötelező, de nem is volt egy túl megerőltető dolog. Harmadév utáni nyáron már rendes fizetést kaptam a kötelező szakmai gyakorlatra. Jelenleg a szakdogámat írom, mellette részmunkaidőben dolgozom, szintén rendes fizetésért. Home office, órabérben, a mostani helyzetben ez nagyon kényelmes. A jelenlegi munkahelyemen mondták is, hogy kifejezetten előny volt, hogy a kötelező előtt is dolgoztam, pedig tényleg pár hétről van szó, nem egész éves egyetem melletti munka volt.

2021. márc. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Turizmus alapszak, 2. félév után kezdtem el dolgozni gyakornokként.


Kezdetben szállodában, majd légitársaságnál voltam irodában gyakornok, összeadva több, mint 1,5 évet töltöttem gyakornokoskodással. Most januárban záróvizsgáztam, nyáron vettek fel már teljes állásba (irodai munka, multi; inkább marketing jellegű feladataim vannak).

2021. márc. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok, a szállodában és a légitársaságnál sem voltam agyonfizetve, a tapasztalatért és tudásért mentem. Utóbbinál volt 2x fizuemelésem, utána már egész jó órabérem volt.


A karrieremet mindenképpen előrelendítették ezek, a mostani pályakezdő full time pozimban eleve előnyben volt az, akinek volt már bármilyen szakmaibb jellegű előzetes tapasztalata.

2021. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapképzés 7-8. félévében, majd mesterképzés utáni félévben dolgoztam. Teljes állásban még nem voltam.
2021. márc. 10. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!