Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eldöntöttétek előre, hogy...

Eldöntöttétek előre, hogy magyar érettségin milyen szöveget írtok?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és szerintem sokkal könnyebb lenne a dolgom ha előre kiválasztom fejben. Először az érvelést, ehhez begyakorlom az érvelés megírását és nem foglalkozok feleslegesen a gyakorlati szövegalkotással.


Második részhez pedig a novellaelemzés szempontjait tanulom meg.


Ti hogy mentetek érettségizni magyarból?



2021. márc. 8. 18:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

A gyakorlati szövegalkotásnál én is főként érvelésre készültem a többit a formája miatt nehezebb lett volna megjegyezni és egy nehéz témánál sem kell nagy kunszt az érveléshez.

Viszont a másinkál mindkettőre készülj. Én úgy mentem oda, hogy fixen a verselemzést választom, de olyan nehéz volt, a novella pedig olyan könnyű, hogy meggondoltam magam. Ez fordított esetben is elsülhet kifoghatsz egy nehéz novellát is. Ez a feladatrész sok ponton múlik, szerintem mindkét lehetőségre készülj.

2021. márc. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Az érvelés vagy a gyakorlati szövegnél célszerű választani előre, de a masodik résznél nem. Mert ugye lehet önállóan egy novella vagy vers, illetve összehasonlító verselemzés is. Tehat ha pl te csak a novella elemzést nézed meg és véletlenül nem lesz olyan a második részben mert verset lehet önmagában elemezni vagy összehasonlítasz az gázos lesz. Önmagában nem csak novellát adhatnak volt már 2017 óta több példa is arra hogy vers volt.
2021. márc. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 2015-ben érettségiztem, akkor még nem volt gyakorlati. Én szerintem életemben nem elemeztem novellát, nem érettségin akartam elkezdeni. (Dogáknál mindig volt vers, én mindig csak azokra készültem, ez ott is bejött). Így 5-ös lett az írásbeli és a szóbeli is. Ráadásul mindkettő Tóth Árpád volt, amit kedveltem is.
2021. márc. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
komolyan lehet olyat hogy csak verselemzés van a választhatók közt??? én ezt eddig nem tudtam basszus... most már kezdek izgulni a magyar érettségi miatt is :c
2021. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Igen lehet hogy egy verset adnak, es a masik feladat meg ket vers összehasonlítása. Nézd vissza a feladatokat elérhető mindenki számara.
2021. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyan is volt, hogy drámákat kellett összehasonlítani.
2021. márc. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Meg is találtam:

[link]


De én ettől még erre nem készülnék, azóta se volt, szerintem csak kísérletezgettek.

2021. márc. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
[link] lepontozhattok de akkor is lehet az első feladat is egy sima vers elemzése nem feltétlen novella. Ez 2017-es es ez mar az uj rendszer és itt is volt es lehet is. Ezt a feladatsort egy számítógép allitja ossze lehetseges mintákból, több változat is készül es abból egyet választanak ki. Simán benne van hogy ilyet választanak. Ez nem kísérletezés, balladákat, drámákat bármit berakhatnak. 2008 óta már többször is előfordult sőt az új 2017-es rendszerben is hogy vers és versek elemzése közül lehetett választani.
2021. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Novellát valamivel könnyebb elemezni, mint verset. Nem?


Nem hinném, hogy a másfél éves digitális oktatás miatt ki akarnának szúrni velünk (májusban érettségizőkkel) és direkt nehéz feladatot adnának.

2021. márc. 14. 21:47
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mint említettem egy digitális rendszer választ. Egy kicsit olyan mint a sorsolás. Van egy feladatcsomag amiből összesorsolja a gép a különböző feladatokat. Ebből több lehetseges feladatlapot generál, majd ismét sorsolnak egyet ezekből ez lesz a végleges. Azon múlik mit dob a gép.
2021. márc. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!