Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minden doktori iskola elvárja...

Minden doktori iskola elvárja a 4-es diploma átlagot? Vagy, ahol nem tüntetik fel csak azt, hogy msc végzettség ott egy kicsit kevesebb átlaggal is van értelme jelentkezni?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 14:34
 1/9 A kérdező kommentje:

Ezt írja:

Doktori képzésre az vehető fel, aki mesterképzésben szerzett fokozattal és szakképzettséggel, valamint legalább egy „C” típusú középfokú államilag elismert –középfokú (B2 szintű) általános nyelvi, komplex –vagy azzal egyenértékű nyelvvizsgával rendelkezik.


Itt nem írja a jó átlagot.

2021. márc. 9. 15:39
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Mindenhol elvárják a minimum 4-es diplomát, és őszintén ha nem sikerült az MSc-d legalább 4-esre, akkor nincs is nagyon értelme doktorira jelentkezned.
2021. márc. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem minden iskola írja. Gondolom oka van, ahol nem tüntetik fel.

Amúgy meg buta dolog felvételi pontszámok alapján beosztályozni valakit.

2021. márc. 9. 16:28
 4/9 A kérdező kommentje:
BSc-n és MSc-n is hullott ki nem egy nagyon magas pontszámmal bekerülő.
2021. márc. 9. 16:28
 5/9 A kérdező kommentje:
Sőt a BTK oldalán még a kettes diploma jegy is ér pontszámot szóval én a 3.4-el csak ne bújjak el. Gondolom te írsz csacsiságot és csak megakartál alázni.
2021. márc. 9. 17:25
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Nézd a doktori kutatás a legjobb (jeles) hallgatóknak való. Azért engednek be 4-es átlaggal is hallgatókat a programba, mert egy csomó minden történhet a tanulmányok során, ami lehúzhatja mondjuk 4.4-re a diploma átlagát (pl. a szakdolgozat jegyét lehúzza a értékelő, vagy az záróvizsgán rosszul sül el valami). De annyira azért szofisztikált a diploma osztályzási rendszer, hogy ha valaki 3.4-es átlagú, akkor azért abban kell, hogy legyenek 2-es 3-as szigorlatok és/vagy szakdolgozat vagy záróvizsga...


De próbáld meg, sok sikert. Természetesen nem akartalak megalázni, csak segíteni próbáltam, hogy reális képet alakíthass ki magadban a valós esélyeidről.


A tanulmányaid során bizonyára volt 1-2 olyan csoporttársad, aki megmagyarázhatatlan módon jeles volt még a legnehezebb tárgyakból is... na belőlük lesznek a doktoranduszok. Ha körbenézek az egyetemi oktató kollégáim között, akiknek a nagy részével együtt jártam már egyetemre is, mind egy szálig brilliáns elmék voltak már 18-20 évesen is, és közel kitűnőre robogták végig a legnehezebb szakokat is.


Oktatóként már a frissen érettségizettekről is meg lehet mondani kb. az első félévben, hogy kik azok a tehetségek, akikből egyszer kutató lehet. Azért ez nem úgy megy, hogy random kitalálod, hogy de jó lenne egy doktori, és miután közepes eredménnyel végigküszködted az egyetemet, egyszer csak brilliáns kutató leszel.

2021. márc. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Közben végigmentem az egyetem összes doktori iskoláján. Kevés főleg a komolyabb területeken kérik a 4-es átlagot. Van jó pár olyan iskola, ahol 2-esre is pontot adnak.

Ahova én mennék ott nem írja, hogy a 4-es a minimum, de valószínű más jelentkező nem is lesz.


Mondjuk ez a pontszám dolog. Én pl. alapszakon az elején nagyon gyenge voltam. Mert nem vettem komolyan. Gimiből 3.8-as átlaggal mentem kb. legalacsonyabb pontszámmal. Miután elkezdtem komolyan venni viszont jöttek a jó eredmények. Mesterre így alacsony pontszámmal vettek fel. Mégis 4 fölötti volt a súlyozott átlagom. Az más kérdés, hogy egy két dolog miatt szívtam. Pl. ott a diplomamunka. A témavezetőm 50-ből 46 pontot adott. Na ezt egy gyökér a tanszékről úgy lepontozta, hogy 3-as lett. Ez pedig betett a védésnek is. Viszont nem vagyok nyilván buta. Persze kilehet indulni a kezdő pontokból, de szerintem hiba. Sok nagyon magas felvételi pontszámos az alapszakot nem végezte el.


Mondjuk én úgy vagyok, hogy ami történt megtörtént. Kicsit ugyan alacsonyabb lesz a pontszámom mert egy tizeden múlik a 3.5-ös átlag, viszont a kutatási tervet komolyan veszem és látják az elbeszélgetésen, hogy komolyan gondolom. Tény máshogy állnék a dologhoz, ha másfél éve is lettek volna ilyen terveim.


Ugyan nem ide tervezek menni, de itt is még a kettesre is beadja a pontszámot.

[link]


Elvileg nálunk is hasonló a helyzet, de majd utánajárok még. De talán nem potyára foglalkoztam az elmúlt hónapokban a kutatási tervemmel. Mondjuk az is igaz, hogy ma már nincs annyi kiemelt csúcs szuper ÚNPK-t is szerzett hallgató, mint régen. De most emiatt kár lenne őrölnöm magam. Inkább koncentrálok arra, hogy megmutassam én is eltudok jutni odáig ameddig szeretnék.

2021. márc. 9. 17:41
 8/9 A kérdező kommentje:
A fenti lepontozó opponens nyilván az egyik kedves az előző kérdésemben lent említett doktorandusz volt. :) Sajnos ez a két hármas betett az átlagomnak. Ha egy 4-es még jön simán van 3.6 is az átlag, de nem jött. A legtöbb vizsgám második félévtől 4-5ös volt. Csináltam a két középső félévben 4.7 és 4.3-as átlagú félévet is 39 és 41 kredittel. Csak ezt a fejemre kenhettem a diplomamunka miatt.
2021. márc. 9. 17:44
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Hajrá! Írd majd meg, mi lett.
2021. márc. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!