Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE osztatlan tanári szak...

ELTE osztatlan tanári szak vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Angol-matek szakos tanárnak jelentkeztem az ELTE-re, viszont csak másodiknak jelöltem meg. Nyárig még van időm eldönteni, hogy szeretnék-e változtatni a sorrenden és esetleg ezt venni az első helyre, de addig is információkat gyűjtök.


Tehát az elsődleges kérdés, hogy mik a tapasztalataitok az angol/matek oktatásról az ELTE-n?

Milyen az egyetemi légkör, közösség?

Mennyi órátok van egy nap/héten és hogyan épül fel az órarend? (bár azt láttam, hogy jóval több matekos tárgy van, mint angol)


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2021. márc. 13. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Én angol-töris vagyok. Azért tud kemény lenni, de nyilván nem egy orvosi. A közösség nekem bejön, többnyire a tanárok is, de hát mindenhol van egy-kettő aki kicsit szigorúbb vagy szeret szivatni. Amúgy a tanárképzés nagy hibája a 6 év, de hát sajnos ezt végig kell csinálni. Egyébként a matek angol nagyon jó páros mert keresett és mindkettőből tudsz magán órákat is adni nem kevés pénzért. Ha van kérdésed még írj.
2021. márc. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
7%

Simaliba, tanulni kell persze, de annyira nem lehetetlen, lesz egy jó szakmád, aztán lehet majd netto 200 ért a sok gyerek között próbálni órat tartani.. Minden nap ugyanazt elmondani... Valami normalis szak nem volt tervben? Pl jogi, orvosi, vaalmi gazdasagtudomány? Kereskedelem, marketing?


Aki a matekot érti, az peedig finoman szólva sem normális, az angol egy tök jó, használható tárgy.

2021. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
91%
Jó.
2021. márc. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az angolról tudok nyilatkozni, szerintem nagyon minőségi. Nem szívatnak halálra, de nagyjából használható a tudás, amit kapsz (irodalom, töri, nyelvészet, módszertan).


Egy dolog lehet szívás: az ingázás a PPK, a BTK és a TTK között. De ez orvosolható, ha jól meg tudod szervezni a napjaid (pl hétfő-kedd TTK, többi nap BTK-PPK).


Én ajánlom, ha esetleg nem jön be, akkor az egyik tanári szakod megváltoztathatod vagy átmehetsz az egyikből BA-ra, ha mégse akarsz tanár lenni.

2021. márc. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!