Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen egészségügyi szakmát...

Milyen egészségügyi szakmát ajánlotok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok e ajánlani olyan szakmákat ami egeszségügyi de nem megterhelő lelkileg?Vagy esetleg bármi olyan szakmát ami az embereken segít.

Szivesen dolgoznék árvaházba de érzékeny típus vagyok vagy,hogy mondják és nem bírnám lelkileg ezért szeretnék valami lightosabbat.Van egy cukrász szakmám de sajnos tapasztalatlanságom miatt nem vennének fel sehova pedig a cukrász vonalon is tovább mennék.De szeretnék valami normális munkát jelenleg takarítok.Éretségit estin kezdtem most.Előre is köszönöm a segítséget.

22/L



2021. márc. 13. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos mellett asszisztens, esetleg nővér, ápoló? Árvaházakat, fogyatékkal élőket nem ajánlom, ahhoz nagy lelki erő kell.
2021. márc. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi után laborasszisztens. Röntgen asszisztens, úgy hívják, hogy radiológia. Vagy más olyan, ahol csak rövid időre kell a beteggel találkozni. De félek, hogy már ezekhez is főiskola kell.
2021. márc. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész szak?
2021. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
22 éves és most kezdte az érettségit. Nem hiszem, hogy az egyik legnehezebb doktori képzést kellene ajánlani. De rokonszakma a gyógyszerész asszisztens.
2021. márc. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 27 évesen kezdtem és előtte érettségiztem (igaz, csak az emelteket, amik kellettek).
2021. márc. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az összes egészésgügyi szak megterhelő. Nem csak tanulás kapcsán, de utána is a munka. Hidd el. Látni fogsz nagyon csúnya életutakat, halálokat, ha ezeket nem bírod feldolgozni lelkileg, akkor nem neked való ez az irány.
2021. márc. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, mint eü szakdolgozó, hogy mindenhol van lelki teher, van ahol több, van ahol kevesebb, különösen ha kórházba dolgoznál. Persze sok szakmát lehet végezni olyan körülmények között, ahol az emberek nem olyan súlyos betegek, de akkor is végig kell járnod az utat és ha nagyon megérintenek ezek a dolgok, akkor nehéz helyzetben leszel, illetve tönkre is tehet az érzés. Ahol viszont kevesebb a lelki teher pl. Gyógyszerész, azt viszont kínkeserv kitanulni.

Neked én ajánlanék egyetemi képzés keretén belül egy dietetikus képzést, ha már cukrász vagy. Itt nincs nagy lelki teher és változatos helyeken dolgozhatsz.

Talán még a szülésznő, ott többnyire örömteli pillanatok vannak, de persze itt is tud lelki teher lenni, mert sajnos vannak sikertelen sztorik.

Amennyiben hamar ki akarsz valamit tanulni és nem egyetemi képzésben, akkor a fogászati asszisztenst javasolnám, betegközeli, eü, de nincs nagyon lelki teher

2021. márc. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azért most teszem le az éretségit mert amikor elkeztem volna szakma után az éretségit anyukám beteg lett és vele akartam lenni amíg csak lehetett.A cukrász gyakorlati helyemen dolgozhattam volna tovább de feljöttem anyuhoz pestre.És elálltam dolgozni máshova.De nem szeretnék egész életemben takarító nő lenni.Sokan lenéznek emiatt.És tényleg szeretnék a munkámmal segíteni másokon.
2021. márc. 14. 21:23
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2021. márc. 14. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy még elkésve.
2021. márc. 15. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!