Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tananyagokat és segédle...

Milyen tananyagokat és segédleteket ajánlotok az animáció (elméleti) tanulásához?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni animálni. Vannak eszközeim, azaz van digitális eszközöm és több programom is. Ezekkel a gyakorlatban tudok animálni.


Szeretném az animáció elméletét megtanulni. Elvégre, mindennek van egy elmélete, ami alapján dolgoznak. Hosszú távon rossz, ha valaki ész nélkül belevág a dolgokba.


Van egy könyv, “The Animators’ Survival Kit” címen. Számomra az a könyv nagyon hasznos és rengeteg dolgot megtanított nekem. Szeretnék ahhoz a könyvhöz hasonló segédleteket megismerni, hogy tanulhassak. Rengeteg könyvet láttam a témában, de mintha mindegyik ugyan arra az 1 kaptafára épülve, nem jó értelemben.


🔴 Milyen, az animáció megtanulására alkalmas, könyveket tudnátok ajánlani?

Lehetnek ezek angol, de akár magyar nyelvű könyvek is (ha léteznének ilyenek magyar nyelven).


Illetve, én alapvetően óckodom az online lévő tanításoktól. A You Tube-on szoktam nézelődni, de valahogy sosem találok jó videókat a témában. Mindegyik hiányos nekem. Elképzelhető, ha nem biztos, hogy én találok rossz videókat.


🔴 Belinkeltek ide szerintetek jó, animáció tanulására alkalmas videókat?


Tanfolyamokra nem tudok elmenni és az online tanfolyamok is kiesnek nálam. Fiatal vagyok és nincsen munkám (sajnos diákmunkám sincsen még). Nem tudom finanszírozni a tanfolyamokat, meg őszintén, szívem szerint kerülném azokat.


Bármilyen segédanyag jöhet!


Nagyon szépen köszönöm, hogy ha valaki válaszol!

Előre is nagyon szépen köszönöm minden válaszolónak a segítségét!

Nagyon hálás vagyok mindenkinek a segítségéért!



2021. márc. 14. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem tudok segítségedre lenni, de megkérdezhetem, hogy mely programokkal dolgoztál? Én nem animáltam soha, de régóta érdekel. Hasonlóan én is diák vagyok, illetve nincs vele konkrét célom sem, csak egyszerűen mindig is érdekelt.
2021. márc. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia Válaszoló!


Én Ipad-en animálok (nem flancolásból mondom). Ipad-en létezik a Procreate nevű alkalmazás, ami alapvetően illusztrálásra kitalált rajzprogram. A Procreate-et át lehet állítani úgy, hogy animáló program legyen. A Procreate fizetős és (sajnos) csak Apple tableteken (Ipad) létezik.


Ha tableten animálsz egy azzal működő digitális ceruzával/tollal, akkor ajánlom a Flipa Clip-et. A Flipa Clip telefonon is létezik, de a telefonokhoz kevés digitális toll/ceruza alkalmazható. A Flipa Clip ingyenes alkalmazás.


Számítógépen és tableten a Krita egy jó választás. A Krita ingyenes program és van benne illusztrátor mód. Egyeseknek bonyolult program, pedig valójában ismerni kell az animáció elméletét.


A Clip Studio Paint egy fizetős program, azt hiszem havi előfizetéses. Létezik számítógépre, laptopra, meg talán(!) Ipad-re és tabletre. A Clip Studio Paint illusztrátor program elsősorban, de úgy tudom(!) animálásra is ideális.


A Paint Tool SAI egy fizetős program, de lekalózkodható ingyen is. Alapvetően egy illusztrátor rajzprogram, de lehet benne animálni is, igaz, kicsit másképp.


A Fire Alpaca a Paint Tool SAI-hoz kísértetiesen hasonlító program. A különbség az, hogy a Fire Alpaca (legálisan) ingyenesen letölthető. A Fire Alpaca is egy rajzprogram, de van benne animációs funkció is. Szinte egy ingyenes Paint Tool SAI.


Szerintem számítógépen/laptopon a Krita a legjobb animálásra. Ha nem ismered az animáció alapjait, akkor először bonyolult lesz a programot kezelned.


Ha tableted van, akkor a legjobb (és ingyenes) opció a Flipa Clip.


Ha Ipad-ed van, akkor ajánlom, hogy ruházz be a Procreate-re. 2 az 1-ben, mert rajzolhatsz és animálhatsz is vele.


Ha csak az animáció érdekel, akkor a legjobb program az Ipad-en erre a Callipeg. A Callipeg egy havi előfizetős program, de van egy ingyenesen kipróbálható/trial időszaka is.


Remélem, hogy tudtam neked segíteni!

2021. márc. 14. 23:57
 3/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a válaszodat !


Egyébként, ha itt nem kapsz választ, érdemes lenne esetleg facebookon a Rajzmánia csoportban is megkérdezned, ott ritkán, de előfordulnak animálók munkái is, amitől függetlenül szerintem többen foglalkozhatnak ezzel, de lehet van specifikusabb csoport is. A Procreate alkalmazásról már hallottam ott rajzolás vonatkozásában, ezek szerint akkor animálni is tud. Ha nem akarsz Facebookon érdeklődni, szerintem még a számtechnikás kérdéskörben is érdemes lenne feltenned ezt a kérdést, mert ott lehet jobban vannak olyanok, akik ezzel foglalkoznak.

2021. márc. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A 3D is érdekel vagy csak a 2D?:)

2021. márc. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszoló!


Elsősorban a 2D animáció érdekel!

A 3D felé is nyitott vagyok, de először a 2D világába akarok jobban belecsöppenni!


Köszönöm a kérdésedet!

2021. márc. 17. 14:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Én anno a synfig stúdiót próbáltam ki, emlékszem, hogy van hozzá egy hosszú használati utasítás, és abban magyaráztak is dolgokat a keyframe-ekről, az easy in and out mit jelent, miben különböznek az egyes keyframe-ek, a csontozásról, a Frame by Frame ágazatról, ilyenek. Nem tudom ez segít-e:)
2021. márc. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves 6. Válaszoló!


Igen, segít!

Nagyon segít!


Köszönöm szépen a válaszodat!

2021. márc. 17. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!